Gosposie z Łykoszyna pojechały na wycieczkę po Roztoczu (ZDJĘCIA)

  • 08.10.2020, 08:30
  • KGW Łykoszyn
Gosposie z Łykoszyna pojechały na wycieczkę po Roztoczu (ZDJĘCIA) Fot. KGW Łykoszyn
Pod koniec września panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie wybrały się na wycieczkę po Roztoczu. Zwiedziły m.in. Zamość, który w tym roku obchodzi 440. rocznicę powstania.

Panie poznały historię miasta, zbudowanego w stylu włoskim przez Jana Zamoyskiego. Na uwagę zasługuje stan miasta i zespół 200 zabytków: Rynek Wielki z Ratuszem, Kamienice Ormiańskie wyróżniające się barwnymi fasadami, bogactwem fryzów, płaskorzeźb i ornamentów, Kamienica Morandowska, mury obronne z siedmioma bastionami i wiele innych, równie zacnych zabytków.

Najstarszym miastem Roztocza jest Szczebrzeszyn. Zachowane w mieście zabytki, które panie zobaczyły to: barokowe kościoły pw. św. Katarzyny i św. Mikołaja, najstarsza w Polsce cerkiew murowana z bogatą polichromią, dawna synagoga oraz najstarszy na Lubelszczyźnie kirkut. Panie odwiedziły również Zwierzyniec – kościół na wyspie, Zwierzyńczyk, Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, stawy ,,Echo".

Roztocze to przepiękna kraina – znajdują się tutaj ogromne kompleksy leśne, malownicze pasma pól, wąwozy lessowe, Roztoczański park Narodowy z hodowlą konika polskiego, urokliwe pełne zabytków miasta i miasteczka, które warto odwiedzić.

KGW Łykoszyn

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alek
Alek 08.10.2020, 19:18
Fajne Babki i odporne na chinczyka.

Pozostałe