Koronawirus w III LO w Zamościu i SP nr 1 w Biłgoraju

  • 06.10.2020, 13:39
  • ak
Koronawirus w III LO w Zamościu i SP nr 1 w Biłgoraju Fot. Google Street View III LO przy ul. Kilińskiego w Zamościu.
Kolejne szkoły w naszym regionie przechodzą na nauczanie hybrydowe. Od jutra zdalnie uczyć się będzie część uczniów w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Z domów będą się też uczyć uczniowie dwóch klas w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

W obu placówkach odnotowano zakażenia koronawirusem.

W zamojskim ogólniaku sytuacja jest na tyle świeża, że dokładne zasady kwarantanny nie zostały jeszcze ustalone. Kuratorium nie ma też póki co informacji, jak wielu uczniów i nauczycieli zostanie nią objętych.

W biłgorajskiej SP nr 1 na zdalne nauczanie przechodzą klasy I i II oraz wybrani uczniowie z klas VI, VII i VIII, ale wyłącznie ci siedzący w pierwszych i drugich ławkach. – Lekcje dla pozostałych uczniów mają odbywać się stacjonarnie i być transmitowane online tak, aby dzieci w domach mogły w tych zajęciach uczestniczyć – mówi Monika Żur, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Przypomnijmy, że hybrydowa nauka odbywa się też w kilku szkołach gminy Księżpol. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Na kwarantannę przeszli też uczniowie i nauczyciele z SP nr 5 w Biłgoraju.

CZYTAJ TAKŻE: KORONAWIRUS W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLU. WIELE OSÓB NA KWARANTANNIE

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 08.10.2020, 11:26
A maseczek dalej nie noszą w szkole
Aniela
Aniela 07.10.2020, 18:30
Ja bardzo chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób dowiedziała się dyrekcja o danym przypadku. Załóżmy, że jestem przeziębiona, mam katar, kaszel, temp. , dzwonię do lekarza rodzinnego i on daje mi antybiotyk tak jak to było dotychczas, bo zapalenie płuc, oskrzeli, angina, te choroby dalej istnieją. Nie wysyła mnie od razu na testy. Więc moje pytanie brzmi, po jakim czasie była testowana i co było powodem do testów?
ozdrowieniec
ozdrowieniec 11.10.2020, 16:00
mnie lekarz rodzinny wysłał po kilku dniach brania antybiotyku i braku poprawy, wtedy sie okazało ze mam covid, moze tu tak tez było
Xxx
Xxx 06.10.2020, 20:51
Pozdrawiam dziewczynę która w tym roku przeniosła się do klasy IIBP odezwij się ;)
xd
xd 07.10.2020, 19:08
Pozdrawiam haha
Ten tego
Ten tego 06.10.2020, 19:32
Informacji na temat jutrzejszego dnia nie ma, czyli jak ktoś jest zarażony jutro normalnie będzie zakażał innych a dyrekcja dopiero w czwartek zacznie wprowadzać obostrzenia? Paranoja
van
van 06.10.2020, 19:01
Drżycie ze strachu i macie rację bo jak jest w szkole 1300 czy 1500 uczniów i u jednego z klasy 3 wykryto korone i tylko ta klasa idzie na kwarantanne to ja się pytam to co to za pandemia
tomek
tomek 06.10.2020, 18:14
Czyli wirus jest groźny tylko dla prymusów klasowych (pierwsze ławki) a pozostałych uczniów zostawia w spokoju. Nasz rząd od ściany do ściany 20 chorych- zamykamy parki, setki chorych "Polacy nie bójcie się wirusa- Morawiecki" 2000 chorych- głowa w piach i nie mamy problemu. Pisowski cyrk i paranoja
Rodzic
Rodzic 06.10.2020, 18:02
Jak to jest z tym calym covidem
Rodzina trafia na kwarantanne, kwarantanna dobiega konca i nikt nikogo nie bada, sanepid odsyla do lek rodzinnego a lek rodzinny zbada jesli wystepuja objawy.
Dziecko idzie normalnie do szkoly bez badania
Masakra
Masakra 06.10.2020, 16:25
Bo normalnie z tej padaczki padniecie. Nie panikujcie ludzie...
Przemysław B
Przemysław B 06.10.2020, 16:06
Antek zamykaj sql raz dwa
XXX
XXX 06.10.2020, 14:58
3 LO to patologia
Kmicic
Kmicic 07.10.2020, 12:23
Bardziej Patointeligencja.
Anna D M
Anna D M 06.10.2020, 21:40
Say what?
Judasz
Judasz 06.10.2020, 14:14
Śmiech na sali. W trójce jedna z dziewczyn złapała koronę, więc dyrekcja postanowiła wysłać całą klasę na kilkudniową(!) kwarantannę, a reszta szkoły to co? Myślicie, że ta dziewczyna siedziała cały czas pod ławką w klasie i nie wychodziła na korytarz? Nie rozmawiała ze znajomymi, nie korzystała z toalety? A nauczyciele? Podobno na kwarantannę zostają wysyłani tylko Ci, którzy prowadzili z nią lekcję w zeszły czwartek (01.10). A we wtorek, w środę była zdrowa? Cała szkoła powinna zmienić tok nauczania na zdalny na czas kwarantanny. Tragedia.
as
as 06.10.2020, 17:22
to nie dyrektor decyduje kto i na ile ma udac sie na kwarantanne wiec po co sie nakrecac az tak
cycki
cycki 06.10.2020, 16:46
*** *** sex
...
... 06.10.2020, 15:41
To nie dziewczyna ma covid tylko osoba z jej bliskiego środowiska
XD
XD 06.10.2020, 15:58
to słabe info macie
Judasz
Judasz 06.10.2020, 16:02
Dokladnie. Zachorowała UCZENNICA. To nie jest prawda, ze chodzi o kogos z jej bliskiego środowiska.

Pozostałe