Hrubieszów: Prezes PiS zawiesił radnych

  • 06.10.2020, 15:20
  • par
Hrubieszów: Prezes PiS zawiesił radnych Czy radni zostaną wyrzuceni z partii, okaże się po ustaleniach rzecznika dyscyplinarnego.
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zawiesił w prawach członka partii starostę Anetę Karpiuk, wicestarostę Marka Katę i radnego powiatowego Marcina Zająca.

Wniosek o usunięcie z partii tej trójki złożył na początku lipca Jacek Sasin, pełnomocnik okręgowy PiS na Lubelszczyźnie. To konsekwencja tego, że razem z rekomendowanym przez PiS w wyborach samorządowych Tomaszem Ożogiem poparli w czerwcu wniosek klubu PSL o odwołanie poprzedniej starosty Maryli Symczuk i zarządu powiatu. 

Jaka jest teraz polityczna sytuacja w powiecie hrubieszowskim? Czytaj w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomasz
Tomasz 16.10.2020, 08:20
To zdjęcie jest tak wymowne ,że nie wymaga komentarza.
Joko
Joko 14.10.2020, 23:26
Zdjęcia uchwyciły cały charakter TRÓJCY
Eeeeeeee nie wiem co mam powiedzieć,
Przysięgam to nie ja,
Lizus,czopek na każdą pogodę
Niespodzianka
Niespodzianka 15.10.2020, 09:11
Zajcew już chyba w PSL. Na fbooku napisał że wystąpił z PiS.Kret,zdrajca, karierowicz. Mamy super w starostwie i powiecie.
pewna antropolożka
pewna antropolożka 13.10.2020, 09:42
"Najprościej rzecz biorąc, zdrada to zaprzeczenie zaufania i lojalności wobec wspólnoty, grupy, którą określamy jako „my”. Ktoś spośród nas, zdradzając, przechodzi na drugą stronę granicy, po której są „oni”, wrogowie. Jego czyn to nie tylko zakwestionowanie integralności wspólnoty, więzi społecznych opierających się właśnie na zaufaniu i lojalności, ale też wartości i idei, które „my” wyznajemy.
Zdrada porządkuje świat, pokazuje granice między czarnym a białym, dobrem a złem, my a oni. Ale zdrajca nie może pozostać bez kary – należy go więc napiętnować i wykluczyć ze wspólnoty".
LHR
LHR 11.10.2020, 17:39
PiS sieje obłudę a nie mówi prawdy .Kiedyś w PRL była dystyplina partyjna a nie grożenie palcem .Wyrzucić dla przykładu a porządek zawita w szeregach partii na dole . Wielu jest dla kariery ,kasy a nie dla dobra kraju . Czas miotłe w ruch wprowadzić i pozamiatać ten lokalny bajzel .
Dlaczego
Dlaczego 10.10.2020, 06:44
Tylko zawieszeni ? Na bruk judaszy.
Dla tego
Dla tego 11.10.2020, 10:09
Tak samo tych, co zdradzili wieś , na bruk
Tak
Tak 11.10.2020, 10:27
Wszystkich ZSLowców typu Pawlak za najdroższy gaz na świecie i gratisa dla Putina 1 mld $, wyprzedaż i likwidacje cukrowni, cukier po 5 zł i wiele wiele innych.
Nie
Nie 11.10.2020, 21:06
No cukrownie to załatwił akurat pis, w2006 r minister Jurgiel, a cukier po 5 zl,akurat dla rolników był to zysk a teraz nikt nie zamierza ich uprawiać, co do gazu ,miała być obniżka w tym roku, a jest podwyzka, ta tańsza musztarda skutkuje podwyżką vatu na drewno opałowe, rzepak i buraki a takie podwyżki vatu nawet poprzednie rządy na to sobie nie pozwalaly
Zysk
Zysk 12.10.2020, 05:35
To był dla Niemca, a poza tym głupoty piszesz, a poprzednie rządy sobie pozwalały na 250 mld VAT dla złodziei, to musztarda po obiedzie.
Rolnik
Rolnik 12.10.2020, 14:18
Typowy kacyk partyjny jesteś,pis wypral ci mózg i napchal siana, głupotą nazywasz cenę jakią miał rolnik za buraki , a jakią ma teraz , w 2006 pogrzebali cukrownie teraz będą dobijać,250mld vat kto za to siedzi ,nikt bo to tylko propaganda aby ciemny lud kupił te bajki o niedobrych rządach, zresztą po to pis wygrał wybory aby mialo być lepiej, a nie wracać jak było ,kazdy wie, dladego dostaliscie mandat do rzadzenia, bo takim tokiem rozumowania cofniemy sie do bitwy pod Grunwaldem , bo tam Niemcy też byli winni, tylko co to zmieni
Na
Na 13.10.2020, 07:11
Zieloną zarazę nie ma mocnych myślący inaczej takie SB ZSL a podpisuje się fałszywie Rolnik, co wypacza resztę osób uczciwie zajmujących się rolnictwem.
Rolnik prawdziwy
Rolnik prawdziwy 13.10.2020, 14:21
Do twojej cepie wiadomości, glosowałem na pis i jestem rolnikiem przez was oszukanych jak wielu innych ktorzy na was głosowali, i taki tumok jak ty nie będzie mi mówił że nie jestem rolnikiem, typowy kacyk partyjny i co jeszcze twoj mały mózg wymyśli , na kogo zwali winę za nieudane rzady?
Teraz rolnik
Teraz rolnik 14.10.2020, 05:53
Cep cepa cepem pogania[CCCP] już raz ci to pisałem Lemiesz,rudy,z metra cięty
Rolnik
Rolnik 08.10.2020, 19:58
Proste pytanie do członków Pisu, dlaczego tvp nie pokazuje protestów rolników ?
Dobre
Dobre 10.10.2020, 06:38
Pojechali tam strajkować czy na występy w telewizji hahaha
Zły
Zły 10.10.2020, 16:45
Z czego sie smiejesz z rolników, zobaczymy 13 ,wieś was poparła i wieś was pogoni
Zły
Zły 11.10.2020, 09:40
Zawsze będzie zły taka natura nawet jak by mu masłem d..ę smarować.
Zły
Zły 11.10.2020, 10:05
Tobie to dobrze, ze ktoś ci z mózgu sieczke zrobil
Zły
Zły 12.10.2020, 05:36
Cep sieczkomózg.
Dobry
Dobry 12.10.2020, 14:20
Taką masz chorobę?
Rolnik
Rolnik 09.10.2020, 09:24
Może nie chcą zajmować się marginalną grupą lobbystów futerkowców?
Rolnik prawdziwy
Rolnik prawdziwy 09.10.2020, 10:01
I ty w to wierzesz, ta ustawa uderzy we wszystkich rolników , mówisz sprawa marginalana , to po co w wiadomosciach mówili o musztardzie że stanieje, co musztarda jest ważniejsza od nas rolnikow, i na koniec dobra rada ,zacznij myśleć samodzielnie, podpisujesz się jako rolnik to do czegoś zobowiązuje ,dzisiaj to są futerkowcy jutro możesz być ty
Tak
Tak 11.10.2020, 09:44
Musztarda i lokomotywy dobrą masz pamięć to TV lat 1965 .
Rolnik
Rolnik 09.10.2020, 12:36
Jutro może i tak . Ale póki co na dziś nie widzę zagrożenia. A futerkowców nie lubię. A tak przy okazji to wołowina może jak nie będzie wysyłana za granicę to może Polacy sobie pojedzą.
Rolnik prawdziwy
Rolnik prawdziwy 09.10.2020, 17:35
Zagrożenia nie widzisz boś ty nie rolnik,na Bialorusi też wszystkiego w telewizji nie pokazują i też twierdzą że zagrożenie nie ma , jednym słowem szkoda mi tskich ludzi jak ty , co widzą tylko czubek wlasnego nosa
ZSL
ZSL 10.10.2020, 06:41
Jak był u władzy też jak na Białorusi było i nawet jeszcze gorzej.
Bisłorus
Bisłorus 10.10.2020, 16:46
No niestety , tak nie było jak teraz
Krótka
Krótka 11.10.2020, 09:37
Pamięć udawana Stan Wojenny,Kopalnia Wujek , wojsko i czołgi na ulicach,ZOMO, pałowanie morderstwa polityczne, godzina policyjna, ucieczki z kraju, puste sklepy, towary na kartki, wilcze bilety i wiele wiele innych. Łukaszenko tylko głaska Białorusinów na przeciw tego co robili ZSL+ PZPR.
Pamięć
Pamięć 11.10.2020, 17:18
I jeszcze obowiązkowe dostawy o których już dzisiaj nikt nie pamięta. Dopiero Gierek zniósł i od 72 roku rolnicy nie oddają za darmo zboża i żywca.
zdrada wsi
zdrada wsi 11.10.2020, 10:03
Wszystko przed wami ,idziecie w tym kierunku
detageokom
detageokom 08.10.2020, 13:36
Uprzejmie proszę o zajęcie się geoportalem, bo szkoda czasu na bzdety. Jesteście Państwo gdzie jesteście i nic tego nie zmieni. Ale ja nie w temacie czarnej d..y.
Proszę o zajęcie się zajęciem. Dziękuję i pozdrawiam zarząd powiatu.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 08.10.2020, 09:05
Zapraszamy na spotkanie do ................. Kuźni talentów. Będzie, będzie zabawa, będzie się działo.
Naruto
Naruto 08.10.2020, 15:01
Gabriel mówi ze u nie go po pientnasty.ej. koniczynoferencja.
Lemiesz
Lemiesz 08.10.2020, 09:10
Dokładnie gdze i o której? Bo nie wiem jak się szykować.
Kacyk
Kacyk 08.10.2020, 10:36
Dzisiaj o czrenstej
Z metra cięty
Z metra cięty 08.10.2020, 09:16
Kto organizujie
HAHA
HAHA 12.10.2020, 05:48
Lemiesz i z metra cięty to ta sama osoba, jeszcze też rudy taki prowokator celowo nasłany.
Zasada
Zasada 07.10.2020, 22:58
Pol i Zuza już dawno poszli w odstawkę i firma sprzątająca dawno się tym zajęła. Porządki zrobione a co do wiaty sprawa w toku.
PoL
PoL 07.10.2020, 19:06
Zuza pozamiatała Pleya. Dziękujemy - firma sprzątająca nie będzie potrzebna.
Joker na bezrobociu.
Driver w odstawce.
Dario trzepie worki po piasku i soli.
Barbra Niepocieszona.
Jonder myśli że jest ważny.
Misza na wojnie z kitajcem.
B A J K A !
Pley
Pley 07.10.2020, 17:47
Zuza i co z tego że Panią Symczuk odwołali wcześniej niż wiata stanęła ale decyzja była podjęta wcześniej o jej postawieniu i to za jej kadencji miało miejsce. Jeszcze coś wyjaśniać.
Zuza
Zuza 07.10.2020, 17:56
Oczywiście że wyjaśniać. Zgłoszenie budowy takiej wiaty to 21 dni przed postawieniem. Jak by nie liczyc to na zgłoszenie był czas a od 16 czerwca do 25 lipca to ponad miesiąc, w którym Pani Symczuk już Starostą nie była. Jeszcze coś wyjaśniać?
Zuza
Zuza 07.10.2020, 18:14
A tak dla całkowitej jasności:
Przedmiotem zamówienia jest : dostawa, montaż namiotu halowego CAŁOROCZNEGO o wymiarach 18,0 x 24,0 / 3,5 m nie mniej niż 7 m w kalenicy – namiot przystosowany do 1,2 kN/m2 śniegu (wytyczne III strefy śniegowej dla Hrubieszowa) wraz z wykonaniem dokumentacji adaptacyjnej zawierającej opis techniczny, rysunki konstrukcji i elewacji, obliczenia statyczne, zaświadczenia projektantów, atest na plandekę.
Jak widzisz to jest opis przedmiotu zamówienia jaki został przygotowany przez inwestora i tu wyraźnie jest mowa o dokumentacji. Dla Twojej wiadomości taka dokumentacja służy do zgłoszenia robót. Jeżeli formalności były dopełnione to nie ma problemu, ale jeżeli ich zabrakło to problemem jest samowala budowlana ewentualnie opłata legalizacyjna.
I bardzo istotna w tych okolicznoćiach informacja Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w okresie do 31.07.2020 roku .
A teraz wszystko jasne???
Adam
Adam 07.10.2020, 18:19
Super riposta!!!! Pozdro dla Zuzy
Jonder
Jonder 07.10.2020, 18:04
Zuza komu wyjaśniać? Co to to rozumie.
z pewnością
z pewnością 07.10.2020, 17:54
A może to wina ówczesnego członka zarządu Pana Mareczka?
Zulu gula
Zulu gula 07.10.2020, 15:23
Na celowniku jak widzisz może i Józef był tyle lat i nadal jest a was nima i taka jest różnica między wami. Nawet Pana Jozka Pan Sasin nie jest mocny wielki szacun się należy dla Pana Józefa i nauczka taka kto z nim zadziera to jego klapa.
Łoj
Łoj 09.10.2020, 05:06
Sądy teraz z Józikiem zadzierają , wreszcie sądów klapa.
Dopełniacz
Dopełniacz 07.10.2020, 16:10
Czyli mściwy jest. Uuu.. tobardzo brzydka cecha, ciężki grzech. On katolik,chrześcijanin? Ty się tym szczycisz,że kto z nim zadziera to koniec z nim? Straszny to musi być człowiek,niby S...n naszych czasów w Hrubieszowie.
gamoń
gamoń 07.10.2020, 15:43
I ty masz z tego powodu satysfakcję? O rany!
Portki
Portki 07.10.2020, 15:13
Darek S pewnie że są niezależni bynajmnie nie są podlegli partii PiS i Panu Sasinowi jak Pani Symczuk która bez niego a wcześniej bez Pani Anny Kusiak była by dziś nikim
Ot i cała prawda.
TO
TO 10.10.2020, 06:48
Nikim to gdzie wcześniej pracowała, kim była, do pięt nie dorastasz a oceniasz.
Darek S
Darek S 07.10.2020, 15:21
Anny jakiej? A kto to?
Mm
Mm 07.10.2020, 14:39
Na pocieszenie uchylę Państwu rąbka tajemnicy. Jeszcze kilka osób dołączy do tego towarzystwa. Dość pieniactwa.
zapytowywuję
zapytowywuję 07.10.2020, 13:07
Kto na dyrektora szpitala? Kto na szefa PUP?
System
System 07.10.2020, 11:56
O to leci kabarecik ci wszyscy co są obrażani a nie są bo to nie jest obraza tylko prawda co w oczy kole i ci co obrażają Panią starostę to jakie przyzwolenie mają od kogo żeby to robić. Jak nie umiecie przyjąć porażki to wasz problem. Z waszego pisania nic nie ma. Proszę się przyjrzyć poprzedniej władzy i oceniać. Ta władza natomiast od nikogo nie jest uzależniona ani zależnwięc wasze komenarze są tu zbyteczne.
Darek S
Darek S 07.10.2020, 14:32
Tak wiemy. Są niezależni i wspaniali. Debeściaki. Co widać, słychać i czuć.
Miska
Miska 07.10.2020, 12:46
Każdy ma prawo do swojego zdania i ma prawo je wypowiedzieć. A kim ty jesteś,że się tak bulwersujesz i obrażasz piszących negatywne opinie o zawieszonych. Przecież oni kogoś oszukali,wybrali komitet z którego startowali w wyborach i co zrobili? Zakpili perfidnie ze wszystkich z premedytacją wykonując polecenia Józefa. Żeby to był ktoś inny a nie Józef K.to może nie byłoby to tak niesmaczne i bulwersujące.
Taki sobie
Taki sobie 07.10.2020, 13:54
Oni nikogo nie zdradzili, ta partia sama zdradza swoich , co mają własne zdanie ,widać to po piątce kłamczynskiego, co robią nasze izby rolnicze np w gminie Mircze ,jak z plakatami Dudy to biegali , a jak trzeba wstawić sie za rolnikami to siedzą cicho
DS
DS 07.10.2020, 10:55
A co mnie to obchodzi czy ktoś zawiesił czy odwiesił? A co mnie obchodzi co się dzieje w Starostwie? Niech sobie robią co chcą już dawno nie zwracam uwagi na to co się tam wyrabia.
Oto leci kabarecik
Oto leci kabarecik 07.10.2020, 10:33
Wszyscy, którzy są tutaj obrażani przez żenadę, szok, frediego, spis oraz jak zwykle z metra ciętego, to najprawdopodobnie prze te "bodygardy" nowej władzy. Skaczą do gardeł obrażając i lżąc każdemu, kto niepochlebnie napisał o nowej staroście. Śmiech na sali i to nie tylko sali konferencyjnej Starostwa.
z metra cięty
z metra cięty 07.10.2020, 16:48
Naucz się czytać ze zrozumieniem ,to zobaczysz kto kogo tu obrażał, jak w jedną stronę to ci pasowalo, jak w drugą to płacz
Teraz
Teraz 09.10.2020, 05:14
Lemiesz to żenada,z metra cięty,rudy, nieważne jaki nick ale zawsze myślący inaczej taki prowokator.
Fredi
Fredi 07.10.2020, 07:44
Jak dzieci co wy się tak bulwersujecie. Co wam tak zależy na tym starostwie szału nie było jak żeście rządzili tylko długi zostaly. A referendum w starostwie już było. Teraz następne w Werbkowicach i tak po koleji. To jest to o czym mówił Kukiz co wam się nie podoba. Nie pasuje to się odwołuje ale niestety partia rządząca nie zgodzila się na taką ustawę. To i bez ustawy ich usuwają. I proszę tu nikogo nie obrażać bo paragraf na każdego się znajdzie. Zajmijcie się swoimi sprawami może do cukrowni was wezmą i ciepłą posadkę dadzą to wykonaniu PiS bardzo modne. A Pani starościna jak i cała rada jak widzicie mimo waszych chamskich wpisów świetnie daje sobie radę.
Darek S
Darek S 07.10.2020, 14:33
Kto na szefa PUP? Kto na dyrektora SP ZOZ?
Kluczowe pytania.
Miska
Miska 07.10.2020, 09:39
Do kogo się zwracasz? Do wyborców? A kim ty jesteś?
Czas
Czas 07.10.2020, 04:29
Na referendum teraz modne, wywalić zdrajców i zarazę.

Pozostałe