Tarnogród: Pamiętają o wrześniu

  • 11.10.2020, 06:06
  • lew
Tarnogród: Pamiętają o wrześniu Była uroczysta msza święta, po której uczestnicy przeszli pod Pomnik Katyński w Bramie Korchowskiej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.
W Tarnogrodzie oddano hołd obrońcom ojczyzny z 1939 r.

Mieszkańcy Tarnogrodu i okolic co roku spotykają się w ostatnią niedzielę września przy pomniku w Bramie Korchowskiej, aby upamiętnić wydarzenia z września 1939 r. W tym roku – ze względu na pandemię – uroczystości miały nieco skromniejszy przebieg.

Mszę świętą sprawowaną w intencji żołnierzy Wojska Polskiego oraz ofiar sowieckiego i niemieckiego okupanta odprawił w tarnogrodzkim kościele  ks. dziekan Jerzy Tworek. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Pomnik Katyński w Bramie Korchowskiej, gdzie o wydarzeniach sprzed 81 lat, które rozegrały się m.in. na obrzeżach Tarnogrodu, opowiedziała emerytowana nauczycielka Joanna Bartosz. Przypomniała, że wszyscy wzięci do niewoli oficerowie Wojska Polskiego zostali zamordowani w kwietniu i maju 1940 r. w Katyniu przez radzieckie NKWD. Na „liście katyńskiej” znajdują się osoby związane z Tarnogrodem, w tym mjr Kazimierz Kraczkiewicz, por. Arkadiusz Koźmiński, ppor. Edmund Seroka oraz st. post. Feliks Radomski.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe