Biłgoraj: Julia laureatką ogólnopolskiej olimpiady

  • 05.10.2020, 09:18
  • ak
Biłgoraj: Julia laureatką ogólnopolskiej olimpiady Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Julia Rębacz, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju nie musi się martwić o maturę z historii. Już ma zapewnione 100 procent punktów z tego egzaminu. A to dzięki uzyskaniu tytułu laureatki XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Etap finałowy tego konkursu odbył się pod koniec września. Zakwalifikowało się do niego 43 młodych ludzi z całej Polski. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami malarstwa batalistycznego, geografii militarnej, literatury i poezji, pieśni, broni i barw, archiwaliów, dziejów Warszawy na przełomie XIX i XX wieku oraz opisywali wylosowane eksponaty muzealne. Oprowadzali też kolegów po stolicy i zapoznawali ich z wcześniej przydzielonymi obiektami historycznymi Warszawy.

Najlepsi, którzy zdobyli najwięcej punktów uzyskali tytuły laureatów. W tej grupie znalazła się Julia Rębacz, która do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Renaty Krzesińskiej.

CZYTAJ TAKŻE: BRAWO MARCIN! UCZEŃ I LO W ZAMOŚCIU LAUREATEM OLIMPIADY

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mol
Mol 08.10.2020, 13:02
Brawo

Pozostałe