Biłgorajskie: Koronawirus w trzech szkołach: RCEZ, LO im. ONZ i SP we Frampolu

  • 02.10.2020, 09:03
  • ak
Biłgorajskie: Koronawirus w trzech szkołach: RCEZ, LO im. ONZ i SP we Frampolu Fot. pixabay.com
Trzy szkoły w powiecie biłgorajskim przeszły w tym tygodniu w tryb nauczania hybrydowego. Powód? Potwierdzenie koronawirusa u uczniów, ale też księdza uczącego religii.

– Biłgorajskie zakażenia dotyczą jednej rodziny, z której jedno dziecko uczy się w LO im. ONZ w drugiej klasie biologicznej, a drugie w czwartej klasie technikum informatycznego przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Dlatego klasy tej dwójki uczniów objęto kwarantanną i nauczaniem zdalnym. Pozostałe oddziały w obu placówkach uczą się stacjonarnie – poinformowała nas przed kilkunastoma minutami Monika Żur, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Na zdalną naukę w RCEZ przeszło 27 uczniów i 17 nauczycieli, zaś w LO 23 uczniów i jeden nauczyciel. W kwarantannie mają przebywać do najbliższego poniedziałku włącznie.

Koronawirus został potwierdzony także u księdza uczącego religii w szkole podstawowej we Frampolu. Kwarantanną i zdalnym nauczaniem do 5 października objęto w tej placówce klasy I-III. Dotyczy to 82 dzieci, a także trojga nauczycieli.

Z powodu koronawirusa w tym tygodniu zamknięte zostało również do odwołania Niepubliczne Przedszkole Specjalne Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w Zamościu.

Zdalną naukę przedłużono do poniedziałku (5 października) w zamojskiej szkole katolickiej. Był plan, by uczniowie po niedzieli już wrócili do szkoły, jednak SARS-COV-2 potwierdzono tam u czworga uczniów i jednej nauczycielki, stąd decyzja o przedłużeniu nauki z domów.

CZYTAJ TAKŻE: OGNISKO KORONAWIRUSA W SZPITALU PAPIESKIM

Stacjonarnych lekcji nadal nie ma w Zespole Szkół-techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim. Teoretycznie uczniowie tej placówki powinni wrócić do szkoły w poniedziałek, ale nie wiadomo jaka decyzja ostatecznie zapadnie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe