Szczebrzeskie Dni Tradycji

  • 02.10.2020, 07:00
  • bn
Szczebrzeskie Dni Tradycji
Koncerty, wystawy, promocje książek, uroczystości religijne w świątyniach rzymskokatolickiej i prawosławnej. Głównymi organizatorami Szczebrzeskich Dni Tradycji (25-27 września) był Miejski Dom Kultury oraz miasto Szczebrzeszyn.

Program był bogaty. W piątek odbył się wernisaż wystawy pt. „Izrael: Dziedzictwo Innowacyjności”, wykład Michaliny Jarmuż pt. „Wielokulturowość w Polsce – tradycja a współczesność” oraz promocja książki Daniela Mroza pt. „Polowanie na diabły. Stara Baśń Roztocza”. W amfiteatrze wystawiono widowisko pt. „Żydowskie wesele” w wykonaniu zespołu Pokolenia z Biłgoraja. Koncertował zespół Sentido oraz grupa Szalom Chełm.

Drugiego dnia festiwalu w miejscowej cerkwi pw. Zaśnięcia NMP odbyła się „Boska Liturgia” transmitowana przez publiczną telewizję, wernisaż wystawy fotografii Jerzego Tkaczyka pt. „Święta Góra Grabarka”, koncert Chóru Katedry Prawosławnej w Lublinie. Zorganizowano promocję książki Zygmunta Krasnego pt. „Szczebrzeszyn, trochę historią, legendą i poezją opisany”, wykład Ewy Grochowskiej pt. „Pieśni tradycyjne Lubelszczyzny” oraz występy grup: Kalinka i Czeremszyna.

Ostatni dzień to uroczysta msza w kościele rzymskokatolickim pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, koncert organowy w wykonaniu prof. hab. Jarosława Wróblewskiego. W sąsiedztwie amfiteatru otwarto plenerową wystawę pt. „Szczebrzeszyn w dawnej fotografii”.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe