Gm. Józefów: Nie ma, nie ma wody... (TYLKO W GAZECIE)

  • 29.09.2020, 09:57
  • lew
Gm. Józefów: Nie ma, nie ma wody... (TYLKO W GAZECIE) Woda z kranu nie może być przeznaczona do picia, mycia naczyń czy kąpieli.
Mieszkańcy miejscowości Szopowe (gm. Józefów) nie mogą używać wody z gminnej sieci do celów spożywczych. Trwa czyszczenie miejscowego ujęcia i wodociągu, po którym jakość wody ponownie musi sprawdzić sanepid.

Od 22 września około 100 osób z Szopowego nie może wykorzystywać wody do picia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw ani do mycia naczyń kuchennych. Nie można nią także przemywać otwartych zranień. Ma to związek – jak informuje biłgorajski sanepid – z pogorszeniem jakości wody przeznaczonej do spożycia pod względem mikrobiologicznym. Woda z gminnego wodociągu nadaje się jedynie do spłukiwania toalet i do sprzątania. Wodę pitną Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Józefowie dostarcza mieszkańcom beczkowozem.

Jak długo to jeszcze potrwa? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe