Gm. Sułów: Przystanek jak wysypisko śmieci (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.10.2020, 06:00
  • bn
Gm. Sułów: Przystanek jak wysypisko śmieci (TYLKO W GAZECIE) Fot. Czytelnik KT
W Deszkowicach Drugich jest przystanek, o którym zapomniała gmina. Straszy powyginaną zardzewiałą blachą i stertami rozrzuconych śmieci.

Zdjęcia przystanku stojącego w lesie przesłał do redakcji przejeżdżający tamtędy kierowca. Jechał do Nielisza nad zalew. Sfotografował stojące na metalowym stelażu udającym ławkę pudełko z butelkami po piwie, rozdarty worek, z którego wysypują się pampersy, papiery, opakowania po jedzeniu. Po drugiej stronie przy drodze wielkie mrowisko także usłane śmieciami: ktoś wetknął parasol, wyrzucił butelki, prezerwatywy, chusteczki...

Co na to gmina? Szczegóły znajdziesz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

bn

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 03.10.2020, 23:17
Przecież to nie mieszkańcy wsi wysypują tam śmieci, zabudowania są daleko, odpady są odbierane spod domu więc po co ktoś będzie tam wywoził, ale przejeżdżający całymi tabunami rowerzyści zostawiają pamiątki prorodzinnej wycieczki co widać co weekend przez całą trasę do Nielisza nad zalew. Załatwiają się pod ludzkimi płotami, bo przeciez przystanek trzeba zrobić w tej EKO wyprawie. Oczywiście oprócz śmieci odstrasza sama droga która jest w stanie katastrofalnym, na jakiekolwiek oświetlenie skrzyżowania nie ma również pieniędzy bo przecież trzeba wydawać na tylko jeden odcinek Deszkowic, na ,, Rudki" gdzie mieszka sołtys. A przeterminowanego już sołtysa nie interesuje ani zaśmiecanie, ani droga, ani oświetlenie. Wójt Gminy też zapomniał że Deszkowice przy drodze powiatowej też istnieją, a później chełpi się w gazetach jakie on to dla gminy dofinansowanie otrzymał.
Droga
Droga 01.10.2020, 15:37
Dobrze, że ktoś zauważa istniejący problem, który nawarstwia się od lat.!!! Tamtejsza droga tj. w Deszkowicach II- jest w opłakanym stanie by nie powiedzieć krytycznym, gdyż opieka nad nią należy do gminy Sułów. Jadąc autem z Michalowa, po tragicznej nawierzchni nad piękny zalew w Nieliszu, ma się wrażenie lat 70-tych. Szkoda,że nie dostrzega istniejącego potencjału i rozwoju w tamtejszej infrastrukturze Wójt Sułowa!!!
Ogarnijcie sie
Ogarnijcie sie 01.10.2020, 13:30
A gdzie sołtys ? Przystanek w tym przypadku wizytówką wioski. To świadczy o mieszkańcach.
XXL
XXL 01.10.2020, 07:06
Mam takie pytanie. Czy to gmina taki bałagan zrobiła czy ktoś po sobie zapomniał posprzątać ?
M
M 01.10.2020, 07:05
Ok. Czytelnik /przejezdzacz zgłosił to do gazety, może i do UG, a czy widząc to, sprzątnął chociaż cokolwiek? Czy zabrał ze sobą bodaj jakąś mniej brudną rzecz?

Pozostałe