Zamość: Remont na Lubelskiej. Nie będzie wjazdu na rondo

  • 28.09.2020, 12:36
  • ak
Zamość: Remont na Lubelskiej. Nie będzie wjazdu na rondo Fot. Google Street View
Ani od strony Starego Miasta, ani od ulicy Sikorskiego nie będzie można wjechać na Rondo Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej w Zamościu.

Te utrudnienia i czasowa zmiana organizacji ruchu mają związek z prowadzonym przez miasto remontem ulicy Lubelskiej. Zmiany mają obowiązywać od wtorku, 29 września. Na zamkniętych ulicach dojazdowych drogowcy będą pracować przy budowie kanalizacji deszczowej oraz odtwarzać konstrukcję nawierzchni.

Prace w tej części Zamościa prowadzone są już od wielu miesięcy, w trakcie których kierowcy musieli się pogodzić z utrudnieniami. Najpierw ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic Lubelskiej i Wojska Polskiego. Teraz prace prowadzone są na odcinku od Ronda Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej aż do granic Zamościa w kierunku Lublina. W planach jest położenie nowej nawierzchni, budowa chodników i ścieżek rowerowych, budowa kanalizacji teleinformatycznej i wymiana kabla oświetlenia, a także montaż monitoringu. Przebudowa tego fragmentu jest realizowana dzięki dotacji w wysokości przeszło 1,4 mln zł. Prace mają się zakończyć w połowie listopada.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Famil
Famil 29.09.2020, 18:41
Zależy od strony drogi ponieważ po wschodniej do końca miasta jest daleko ale po zachodniej Zamość kończy się w okolicy Orlenu więc nie jest to przesadne stwierdzenie.
mają rozmach,.,jak mawiał Siara
mają rozmach,.,jak mawiał Siara 29.09.2020, 09:17
AŻ do granic Zamościa - jakieś 100 metrów a może i nie

Pozostałe