Gm. Józefów: Jesienne remonty dróg

  • 28.09.2020, 06:00
  • ak
Gm. Józefów: Jesienne remonty dróg Fot. UMiG Józefów
Póki pogoda na to pozwala, można pracować. Dlatego gmina Józefów rozpoczęła kilka drogowych inwestycji.

Prace prowadzone są m.in. na ul. Batalionów Chłopskich w Józefowie. Konsorcjum firm, które podjęło się tego zdania wybuduje też łącznik między ulicami Biłgorajską a Kamienną, a poza tym odtworzy jezdnię po budowie kanalizacji w Siedliskach oraz wybuduje ścieżkę rowerową i brakujący odcinek drogi gminnej w kierunku trasy powiatowej w Górnikach.

Inwestycje mają być zrealizowane do końca października. Będą kosztować ponad 645 tys. zł. Część pieniędzy wyłoży budżet gminy. Przebudowa ul. Batalionów Chłopskich, której koszt to ok. 405 tys. jest w połowie współfinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Samorząd stara się też o wsparcie na przebudowę ulicy bez nazwy, biegnącej od ul. Armii Krajowej do Rodzinnych Domów Pomocy i Spółdzielczego Zakładu Gospodarczego w Józefowie. Nawet jeśli dotacja nie zostanie przyznana, gmina zrealizuje to zadanie z własnych środków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe