Festiwal podróży w Zamościu

  • 26.09.2020, 09:00
  • AP
Festiwal podróży w Zamościu Członkowie zamojskiej wyprawy "Islandia 2020".
W tym roku 6. Zamojski Festiwal Podróży potrwa tylko dwa dni (26-27 września). Organizatorzy zaplanowali dzień zamojski i wycieczkę do Archipelagu Roztocze.

Zaczynamy w sobotę o godz. 17. Zobaczymy najpiękniejsze wulkany ziemi i jaskinie Madagaskaru. Opowiedzą o nich Grzegorz Gawlik, podróżnik, alpinista, autor unikalnego na skalę światową projektu 100 wulkanów i Grzegorz Kuśpiel, także podróżnik, grotołaz, zdobywca jaskiń Madagaskaru. Skitury w Alpach omówi Robert Róg, instruktor narciarstwa wysokogórskiego – wylicza Jacek Podkościelny, twórca i pomysłodawca festiwalu.

O potędze natury Islandii opowie on sam i członkowie zamojskiej wyprawy „Islandia 2020”: Michał LojBarbara PtakJózef Kwaśniak i Edward Szlęzak. Na zakończenie pierwszego dnia wieczorem (godz. 20.45) zostanie wyświetlony przedpremierowy pokaz filmu Marcina Borchardta „Tony Halik”. W niedzielę organizatorzy zaplanowali zwiedzanie Kresowego Parku Miniatur w Archipelagu Roztocze (wyjazd godz. 10, parking Planty).

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz turystycznych wydarzeń. Organizatorem jest Zamojskie Towarzystwo Turystyczne we współpracy z CKF „Stylowy”. Bilety można kupić w kasach CKF lub online: www.stylowy.net. Zapisy na wycieczkę do parku miniatur prowadzi BT "Quand".

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe