Jan Paweł II i Zamojszczyzna – edukacyjny projekt w Bibliotece Pedagogicznej

  • 24.09.2020, 12:03
  • ak
Jan Paweł II i Zamojszczyzna – edukacyjny projekt w Bibliotece Pedagogicznej Fot. James G. Howes/Wikimedia Commons
Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu wraz ze swoimi filiami w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim, dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka realizuje projekt edukacyjny "Jan Paweł II i Zamojszczyzna".

Na przedsięwzięcie składa się wiele elementów. To m.in. specjalny, poświęcony papieżowi escape room, do którego wejść można w siedzibie głównej biblioteki, ale też zwiedzić do wirtualnie. W Zamościu oglądać można ponadto wystawę zdjęć autorstwa Janusza Kawałko, który uwiecznił pobyt Jana Pawła II w Zamościu.

Kolejnym elementem jest konkurs plastyczny, adresowany do uczniów klas IV-VI z powiatów zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Jego uczestnicy mają w dowolnej technice zrealizować temat "Święty zawsze uśmiechnięty". Gotowe prace należy dostarczyć do bibliotek w miastach powiatowych: w Zamościu na ul. Sienkiewicza 5, w Biłgoraju na ul. Żołnierzy Wojska Polskiego 4, w Hrubieszowie na Ciesielczuka 1 i w Tomaszowie Lubelskim na Zamojskiej 2. Termin nadsyłania prac wyznaczono na 13 października, a trzy dni później odbędzie się wręczenie nagród.

Młodzież z klas starszych podstawówek i szkół średnich powalczy o nagrody w teście wiedzy poświęconym Janowi Pawłowi II. Zgłoszenia są przyjmowane do 16 października, a pod koniec przyszłego miesiąca ma się odbyć sprawdzian.

Patronat honorowy nad obydwoma konkursami objął poseł Sławomir Zawiślak, a medialny m.in. redakcja Kroniki Tygodnia.

Więcej szczegółów i dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel: 84 638 49 39 wew. 25

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe