Geniusze i jubileusze – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 24.09.2020, 07:00
  • Tomasz Tomczewski
Geniusze i jubileusze – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
No dobrze, to już wiemy od dawna. PZPN doi na każdym kroku trenerów, wymagając od nich licencji, czyli czasu, poświęcenia i kasy. Trochę nawet było o tym głośno, ale nic się nie zmieniło. Nadal będzie łatwiej poprowadzić drużynę w Championship niż w drugiej lidze nad Wisłą.

Muszą więc zdesperowani szkoleniowcy jeździć i się doskonalić. Jakiegoż jednak trzeba intelektu, żeby takie kursy organizować w środku sezonu piłkarskiego? Doprawdy, ustalanie terminów zjazdów w czasie, gdy trwa liga, to żywa kpina. A tak właśnie się dzieje. Trenerzy zostawiają więc drużyny pod opieką kierowników i prezesów, a sami jadą „zdobywać wiedzę”. Oczywiście będą czynić to pod okiem „fachowców z sukcesami szkoleniowymi na koncie”, z pewnością na tym korzystając. Organizacyjne „mistrzostwo świata”! Bo przecież nie mamy boisk ze sztuczną murawą, na których spokojnie można by zorganizować szkolenia już po sezonie.

A teraz z innej beczki. W sobotę zamojski OSiR hucznie świętował 45-lecie! Były pamiątkowe medale, podziękowania i życzenia. Wypada i w imieniu kibiców złożyć dojonemu jubilatowi życzenia. Niech zatem ekonomiczny zegar wskazuje same pozytywne wyniki; niech wszelkie problemy organizacyjne udaje się rozwiązywać gładko – niczym na bieżni; niech w końcu dobre imię zamojskiego OSiR-u odbija się szerokim echem we wszystkich halach sportowych Polski.    

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuba
Kuba 24.09.2020, 21:23
Czy w piłce nożnej ludzie łączą się z mózgiem? Rzeczywiście mistrzostwo świata takie zjazdy podczas rozgrywek.

Pozostałe