Zamość: Spalarnia coraz bliżej (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.09.2020, 11:33
  • Bogdan Nowak
Zamość: Spalarnia coraz bliżej (TYLKO W GAZECIE) Protest przeciwników budowy spalarni odpadów, który odbył się w Zamościu w lipcu ub. roku.
Planowana budowa spalarni Veolii Wschód nadal budzi ogromne emocje.

Przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nie dla spalarni w Zamościu” są zaniepokojeni i zapowiadają "dalsze działania”. Zamierzają także wysłać pismo do ministra klimatu. Nie wykluczają kolejnych protestów. Chodzi o budowę spalarni odpadów, którą spółka Veolia Wschód chce uruchomić przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu, niemal na granicy z gminą Zamość.

Jakich argumentów używają przeciwnicy inwestycji? Czego się domagają? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

 

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andżej
Andżej 23.09.2020, 17:28
Największy dym robią ludzie niedoinformowani i tak zwani pianobijcy którzy idą na każdy protest bo nie maja ci robić.
Pamiętajcie też że głośno krzyczą wszyscy którzy stracą na wartości swojej ziemi która jest szykowana na sprzedaż pod zabudowę jednorodzinną.
Jak tu kolega powiedział w UE jest 500 spalarni i wszystko jest OK.
Dla przykładu w Czeskiej Pradze - Zařízení na energetické využití odpadu a w koło domy i centra handlowe a to jest stara spalarnia nie to co ma powstać u nas.
nieAndżej
nieAndżej 30.09.2020, 22:18
Niby taki mundry a podpisać sie nie umi...
Adam T.
Adam T. 23.09.2020, 16:21
Jasne. Pół tysiąca spalarni w UE, żadna nie śmierdzi i oddychają czystym powietrzem ale im nie pasuje. Lepiej oddychać smogiem i płacić coraz więcej za śmieci. Skąd tacy się biorą? Już nie straszą czarną wołgą?
Sceptyk
Sceptyk 30.09.2020, 22:38
Spalarnia jest bardzo dobrym pomysłem, tylko lepiej byłoby ją zlokalizować w Warszawie, gdzieś w okolicach ulicy Wiejskiej... Ścieki w Wisłę im nie przeszkadzają to i śmieci w powietrze też nie powinny...

Pozostałe