Zamość: Koronawirus w SP nr 6. Zakażony siódmoklasista

  • 21.09.2020, 08:36
  • ak
Zamość: Koronawirus w SP nr 6. Zakażony siódmoklasista Fot. SP nr 6 Zamość
Od dzisiaj do piątku jedna z klas siódmych w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu będzie się uczyła w systemie zdalnym. U jednego z uczniów badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

Z informacji, do jakich dotarliśmy wynika, że chłopiec był na lekcjach jeszcze w ostatni piątek. Później okazało się, że był już zakażony. Testy na koronawirusa dały pozytywny wynik także u członków jego rodziny.

– W związku z powyższym cała klasa tego ucznia została objęta kwarantanną. W izolacji ma przebywać również ośmioro nauczycieli uczących w tym oddziale. Pozostałe klasy, póki co uczą się normalnie, w systemie stacjonarnym – powiedziała nam Monika Żur, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Więcej na temat sytuacji epidemiologicznej w regionie na bieżąco w naszym serwisie KORONAWIRUS 2020. O ognisku koronawirusa w powiecie tomaszowskim napiszemy również w jutrzejszym, nowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan Sobie Pan
Jan Sobie Pan 21.09.2020, 20:23
Dlaczego tylko jedna klasa ma kwarantanne? Przecież mógł zarazić pół szkoły .
Ja
Ja 22.09.2020, 12:49
A czym miał zarazić te pół szkoły? 😂😂😂 Ludzie litości. Wirus jak każdy inny
M.E
M.E 13.10.2020, 15:37
Na każdy inny wirus to ja biorę aspirynę i po krzyku, a ten witus jak na razie ma wyrąbane na moją aspirynę i inne leki. Wiec na pewno nie jest " jak każdy inny".
ewa
ewa 28.09.2020, 07:56
Jak się zakazisz to dopiero odczujesz i powiesz czy jak każdy inny ,nie pomoże lamęnt !
gość
gość 21.09.2020, 16:27
To już rozumiem dlaczego w szpitalu jest tyle osób na kwarantannie
Motyl
Motyl 21.09.2020, 13:52
Pytanie......kim są rodzice tego chłopca, ponieważ z tego co mi wiadomo sprawa, rodzice są lekarzami i byli w pełni świadomi zagrożenia, a mimo to posłali chłopca do szkoły,
zatem sprawa kwalifikuje się jednoznacznie do zajęcia się nią przez prokuraturę zgodnie z paragrafem "kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 "
Ktos
Ktos 22.09.2020, 12:50
Ale to tak serio? 😂
Anka
Anka 21.09.2020, 15:02
Czy to znaczy , że jak ma ktoś rodziców lekarzy to ma się uczyć zdalnie , czy może zrezygnować z edukacji??? Totalna bzdura!!!
M
M 21.09.2020, 17:27
Nie bzdura.....wystarczyłoby trochę zdrowego rozsądku, tak jak od policjanta wymagamy poszanowania prawa, tak od lekarza troski o zdrowie i szacunku dla pacjenta
Anna
Anna 21.09.2020, 16:34
świetnie zrozumialas komentarz Motyla,gratulacje
HydroBasia
HydroBasia 21.09.2020, 16:32
No many
Ale chłopak miał testy robione i następnego dnia do szkoły przyszedł
Gdzie tu są rodzice i dlaczego pozwolili mu iść do szkoły
jeśli wiedzieli że jest możliwość że ich dziecko jest zarażone
Moim zdaniem rodzice powinni trzymać go w domu jeśli robili im testy
Po sprawie
Sikalafą dziekuje
Anka v2
Anka v2 21.09.2020, 16:35
Skąd masz takie informacje ?
Motyl
Motyl 21.09.2020, 17:24
Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Ponadto tak jak od policjanta wymagamy więcej w sferze przestrzegania prawa, podobnie powinniśmy wymagać od przedstawicieli innych zawodów. Nadto jeśli prokuratura może ściągać ludzi za tzw flagę LGBT na pomniku to tym bardziej powinna ścigać ludzi za przestępstwa opisane w KK.
Dyr szkoły jako funkcjonariusz publiczny tez jest zobligowany do pewnych działań w przypadku powzięcia informacji o przestępstwie

Pozostałe