To był super piknik! (ZDJĘCIA)

  • 21.09.2020, 05:51
  • Źródło: UG Telatyn
To był super piknik! (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
,Na ludowo i sportowo w Telatynie” – pod takim przewodnim tytułem odbył się na Stadionie Gminnym w Telatynie, wielopokoleniowy Piknik rodzinny, w którym uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Telatyna ale również okolicznych miejscowości.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał wójt Dariusz Kozłowski oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn Alicja Górnik. Obecny był również poseł Tomasz Zieliński, starosta Henryk Karwan i Przewodniczący Rady PowiatuAdam Piasecki.

Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie to zostało utrzymane w klimacie ludowym z zachowaniem lokalnych tradycji, ukazaniem piękna rękodzieła i prezentacją młodemu pokoleniu jak wyglądały prace w dawnym gospodarstwie rolnym. Pomocą służyli zaproszeni do współpracy członkowie Stowarzyszenie Moje Nowosiółki, którzy nie tylko przygotowali wystawę rekwizytów, używanych kiedyś w gospodarstwie domowym i rolnym, ale również służyli fachową wiedzą dotyczącą historii gminy Telatyn.

Piękne rękodzieło zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich: Teresa Romańczuk – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie oraz Małgorzata Sachajko i Agnieszka Cioch – Przewodnicząca oraz Zastępca Przewodniczącej z Koła Gospodyń Wiejskich w Łachowcach. Pysznymi pasztecikami i pierożkami uczestników pikniku częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Telatynie, na czele z przewodniczącą Małgorzatą Kumą.

Pokaz strażacki przygotowali druhowie z OSP Telatyn. Najmłodsi mieszkańcy gminy – dzieci miały możliwość poczuć się strażakami i usiąść w wozie strażackim. Szczególnym zainteresowaniem podczas Pikniku cieszyły się przygotowane konkurencje, ukazujące dawną pracę w gospodarstwach domowych.

Było przecinanie drzewa piłą na czas, jazda taczką, skoki w workach i zbieranie ziemniaków, wyścig z dynią czyli przetaczanie dyni za pomocą dawnej miotły, zgaduj zgadula – czyli odgadywanie do czego służą dawne rekwizyty. Zabawy wszystkim bardzo się podobały, zarówno widzom jak i uczestniczącym w nich dorosłym i dzieciom. Każdy z uczestników otrzymał piękne nagrody w postaci książek. Dzięki tym konkursom młodsze pokolenie miało okazję się przekonać, że dawne prace w gospodarstwie wymagały o wiele więcej wkładu pracy, czasu i poświęcenia niż jest to obecnie.

Jak to na pikniku bywa, nie zabrakło również części artystycznej, były występy zespołów ludowych, na scenie wystąpiła m.in. Kapela Bełżecka, Zespół Mada Bis. Dla młodszej części widowni zagrał zespół Motif i Coco Jumbo. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych – były dmuchańce i specjalna makieta, gdzie dzieci mogły samodzielnie, za pomocą sprzętu rolniczego uprawiać swoje pole. Zabawa była doskonała, czego wyrazem były uśmiechnięte buzie najmłodszych.

,,Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020”

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Kroniki Tygodnia

Źródło: UG Telatyn

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe