Spirituals Singers Band - jedyny taki gospel w Zamościu

  • 20.09.2020, 08:00
  • Źródło: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego
Spirituals Singers Band - jedyny taki gospel w Zamościu
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na swój kolejny koncert. Już w niedzielę, 27 września na Hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbędzie się koncert łączący muzykę symfoniczną i gospel. Wraz z Namysłowiakami wystąpi legendarny zespół Spirituals Singers Band.

Zamojska Orkiestra wraz z zespołem wykona utwory charakterystyczne dla muzyki gospel charakteryzujący się połączeniem dynamicznego rytmu z patosem. Jak podkreślają znawcy, trzonem muzyki jest ewangeliczne przesłanie (God – Bóg, spel – opowiadanie), wyrażone przez syntezę dźwięku, słowa i towarzyszenia instrumentów.

Rozkwit muzyki gospel jest imponujący, o czym świadczy choćby wpływ jej emocjonalności na inne gatunki, takie jak: jazz, soul i muzyka popularna. A to z kolei mieszanka, która wydała światu setki sławnych artystów, w tym na przykład: Mahalię Jackson, Arethę Franklin, Whitney Houston czy Amy Winehouse - mówi Elżbieta Szomańska, szefowa zespołu Spirituals Singers Band.

W Zamościu usłyszymy aranżacje symfoniczne utworów jak Go down Moses, When I Say Jesus czy Hold On, a także wykonania a cappella, opracowane przez założyciela zespołu, Włodzimierza Szomańskiego.

Orkiestrę poprowadzi maestro Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, dyrygent, kompozytor i pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi. Za zasługi dla rozwoju kultury muzycznej otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Spirituals Singers Band to istniejący od ponad 40 lat zespół wykonujący a cappella m.in. pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolędy piosenki Beatlesów, a także muzykę rozrywkową. Założona w 1978 roku grupa zdobyła sławę m.in. dzięki trzynastu wydanym płytom, współpracy z artystami z całej Europy oraz wydarzeniom muzycznym, takim jak: „Missa Gospel‘s”, „Jutrznia Gospel’s”, „Madonny Jan Pawła II”. Zespół łączy w swoim repertuarze dynamiczną muzykę gospel, jazz czy pop z utworami na orkiestrę symfoniczną.

Przed zamojską publicznością zespół wystąpi w składzie: Alicja Wiłkowska - sopran, Marta Raczak-Idczak – mezzosopran, Aleksandra Sozańska-Kut – alt, Krzysztof Pachołek – baryton, Artur Stężała – bas, Elżbieta Szomańska – słowo o muzyce.

Więcej informacji o dyrygencie znajdą Państwo na stronie: http://bit.ly/DyrZamosc2020 a o zespole SSB na stronie: http://bit.ly/SSBZamosc2020.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 27 września o godzinie 17:00 na hali tenisowej OSiR, przy ul. Królowej Jadwigi 8. Wejście na teren koncertu w maseczkach lub przyłbicach będzie możliwe z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi, które będą do pobrania od wtorku, 22 września, od godziny 12:00 w biurze Orkiestry lub bezpośrednio przed koncertem.

Zachęcamy do wcześniejszego przybycia, ponieważ o miejscach będzie decydowała kolejność wejścia z wypełnionymi oświadczeniami.

Źródło: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe