Poszła w las i nie wiedziała, jak wrócić. Ratowali grzybiarkę

  • 20.09.2020, 06:42
  • asp.szt. Edyta Krystkowiak
Poszła w las i nie wiedziała, jak wrócić. Ratowali grzybiarkę Fot. pixabay.com
Niby znała las, ale chodziła po nim tak długo, że nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej. Zagubione 67-letniej grzybiarce pomogli policjanci z Hrubieszowa..

Do dyżurnego policji w Hrubieszowie zgłosił się 70-letni mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej żony.

Jak się okazało, małżeństwo wybrało się do lasu na grzyby. W pewnym momencie oddalili się znacznie od siebie i stracili poczucie czasu. Mężczyzna wyszedł z lasu, jednak pomimo nawoływań, nie mógł odnaleźć żony. Zaniepokojony przyszedł do komendy policji, aby o tym powiadomić i prosić o pomoc. Tym bardziej, że zaczął zapadać zmrok.

Dyżurnemu udało się dodzwonić do kobiety. Była przestraszona i nie umiała określić, gdzie się znajduje. Podtrzymując ją na duchu, dyżurny próbował określić jej lokalizację. Wysłał na miejsce policjantów, którzy dając sygnały dźwiękowe i świetlne oraz nawołując kobietę próbowali ją odnaleźć. Na miejsce przybył również przewodnik z psem tropiącym z Placówki Straży Granicznej.

Sytuacja robiła się coraz bardziej poważna ponieważ kobieta gubiła zasięg w telefonie i nie umiała w ciemności określić kierunków. W końcu utrzymując ciągły kontakt z dyżurnym i słysząc nawoływania mundurowych udało się odnaleźć kobietę. 67-latka cała i zdrowa powróciła do domu.

Policjanci apelują o przemyślane i dobrze zaplanowane wyprawy. Najlepiej nigdy nie wybierać się samemu w nieznany teren. Przed wyruszeniem np. do lasu warto jest zaopatrzyć się w telefon komórkowy i posiadać naładowaną baterię. Pamiętajmy również, że na wędrówki powinniśmy wybierać się w godzinach rannych, żeby nie być zmuszonym spędzać nocy poza domem.

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE<<< KILKA PROSTYCH ZASAD

asp.szt. Edyta Krystkowiak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe