SOSW – duże ognisko koronawirusa w Tomaszowie Lubelskim

  • 19.09.2020, 07:12
  • red.
SOSW – duże ognisko koronawirusa w Tomaszowie Lubelskim Fot. pixabay.com
Co najmniej u 36 nauczycieli i u 30 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim wykryto badaniami SARS-CoV-2. Zakażonych z tego ogniska może być dużo, dużo więcej. W kwarantannie jest już prawie 300 osób.

Nie było o tym mowy w porannym raporcie. Dopiero po południu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o wyjątkowo trudnej sytuacji epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim.

"Informuję, że na dzień 18 września 2020 r., na godzinę 15.00, u 36 nauczycieli i pracowników oraz u 30 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Tomaszowie Lubelskim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Prowadzone jest dalsze dochodzenie epidemiologiczne.  Wojewoda Lubelski pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi i jest gotowy do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur – napisała w komunikacie wysłanych w piątek po południu Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.

Póki co większość osób zakażonych nie ma objawów choroby, nie wymaga więc hospitalizacji, ale sytuacja może zmieniać się z dnia na dzień, więc w Tomaszowie Lubelskim już pracuje zespół kryzysowy.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podaje, że tomaszowskie ognisko jest w fazie rozwojowej. W związku z nim kwarantanną objęto 273 osoby, w tym 37 z personelu oraz 54 wychowanków; ze względu na pracę zakażonego nauczyciela kwarantanną objęto dodatkowo uczniów z 3 innych szkół: 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szarowoli, 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przeorsku oraz 156 uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim

- liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu: 80

- liczba osób przebadanych: 137 (personel + wychowankowie SOSW)

- liczba osób hospitalizowanych: 4

Sytuacja w SOSW wpłynęła już na funkcjonowanie innych placówek w Tomaszowie Lubelskim. W piątek lekcji w ogóle nie było w Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych. Jedna z nauczycielek z ośrodka, zakażona koronawirusem prowadziła lekcje dla 10 klas w Mechaniku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W najbliższych dniach liczba zakażeń w Tomaszowie Lubelskim i powiecie może rosnąć. Decyzją wojewody w mieście zostanie utworzone izolatorium. Ma działać w budynku przy ul. Wyzwolenia 138 w Tomaszowie Lubelskim.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu zdalne nauczanie wprowadzono dla części klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Koronawirusa wykryto u jednej z uczennic. Kwarantanną objęto jej koleżanki i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Zdalnie do 3 października uczy również tomaszowska szkoła muzyczna.

Więcej na ten temat napiszemy w najbliższej Kronice Tygodnia.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ktos
ktos 20.09.2020, 09:01
Chciałbym spotkac na ulicy ta osobe co te durnoty wymysla
Iza
Iza 01.10.2020, 22:17
Myślę że najlepiej by było, gdybyś ktosiu spotkał osobę chorą na covid i się zaraził, oczywiście nie życzę Ci tego. Ale wtedy byś sam przestał isać bzdury
Anna
Anna 21.09.2020, 20:46
Przejdz sie po szkolach, poradniach psychologicznych, szpitalach.
Jbć nauczycieli
Jbć nauczycieli 20.09.2020, 06:03
Podwyżki dać tym nierobom jeszcze
Ja
Ja 19.09.2020, 15:11
Na Lubelszczyźnie jest bieda niedługo będą płacić w hrywnach, jest bardzo źle i do tego ten cyrk
ja
ja 19.09.2020, 08:56
Po co badać nauczycieli ? Nie daj Boże okazało by się, że przeszli już wirusa i nic im się nie stało. Żyją i pracują nadal. A tak cyrk kręcić się będzie dalej. Będziemy w czerwonej strefie, zamknięte lokale i jeszcze większy kryzys. Brawo .
Iza
Iza 01.10.2020, 22:23
No tak, szkoda że Ja nie został głównym specjalistą od spraw zdrowia na świecie. Czy naprawdę uważasz, ze nie ma mądrych ludzi , którzy są odpowiedzialni za zdrowie i gospodarki w poszczególnych państwach. I myślisz , że tak dla zabawy rujnują gospodarki na całym świecie. I tak nagle wszyscy mówią jednym głosem nawet Putin. Podziwiam twoje poczucie humoru

Pozostałe