Tomaszów Lubelski: Mechanik zamknięty. Uczniowie przechodzą testy na koronawirusa

  • 18.09.2020, 10:32
  • ak
Tomaszów Lubelski: Mechanik zamknięty. Uczniowie przechodzą testy na koronawirusa
Dzisiaj zostały odwołane wszystkie lekcje w Zespole Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim. Zakażona koronawirusem jest jedna z nauczycielek. Wszyscy jej uczniowie przechodzą testy.

– Podjęliśmy taką decyzję w porozumieniu z organem prowadzącym i Sanepidem. To dzień wolny w ramach tzw. dni dyrektorskich – powiedział nam Janusz Joniec, dyrektor szkoły. 

U jednej z nauczycielek, która w tej placówce uczy 10 klas, a na stałe jest zatrudniona w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczych badania potwierdziły SARS-CoV-2. Stąd decyzja, by testy przeszli wszyscy uczniowie klas, w których uczyła w Mechaniku, chodzi o ponad 200 osób. Nauczyciele, póki co badani nie będą.

W zależności od rozwoju sytuacji i wyników badań uczniów, dyrekcja będzie podejmowała kolejne kroki.

Przypomnijmy, że od wczoraj w systemie hybrydowym, z powodu zakażenia uczennicy, pracuje także tomaszowska Szkoła Podstawowa nr 2. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mika
Mika 18.09.2020, 22:52
No i po co te maseczki, dystans społeczny i chorobliwa dezynfekcja rak, wszystkich i wszystkiego skoro to nic nie daje? Rozumiem pojedynczy przypadek Srowida, ale tyle (chodzi o Osrodek)? W takich instytucjach jak osrodki dla os niep Nie Da Sie utrzymac ograniczen, to niemozliwe, bo to "trudny klient", zreszta wszedzie chyba nie inaczej... taz sie pracowac z ludzmi nie da. skłaniam sie coraz bardziej ku opinni, ze to wywalanie publicznych pieniedzy na bezsensowne maseczki, Przesadna ilosc plynów do dezynfekcji i innych srodkow czystosci, na ktorych ktos zarobi.
Mateusz
Mateusz 18.09.2020, 22:05
Nauczyciele póki co badania nie będą 🤣 no bo w pokoju nauczycielskim zapewne trzymali dystans, i nie 200 osób a 20, cóż za manipulacja!!!!
Żenada
Żenada 18.09.2020, 20:00
UCZNIÓW BĘDĄ BADAĆ A NAUCZYCIELI JUZ NIE. Kupa wariatow.......
Ktoś
Ktoś 18.09.2020, 21:58
Nauczyciele są od dawna nikim dla wszystkich i ich los nikogo nie obchodzi. Jednakże zdrowy rozsądek podpowiada aby przebadac przynajmniej tych nauczycieli, którzy uczyli klasy mające lekcje z zakażoną nauczycielką.
Profesor
Profesor 20.09.2020, 06:20
Widać że byłeś osłem w szkole skoro nie cierpisz nauczycieli.... Haha
rodzic
rodzic 20.09.2020, 20:58
zgadza się Profesor
Albert Żre***a
Albert Żre***a 18.09.2020, 17:42
PLANdemia COVidioci.
Bobson
Bobson 18.09.2020, 17:21
Śmiechu warte! Trupy na ulicach!
M
M 18.09.2020, 16:08
To jaka ona jest chora jak uczy😂 poszła, zrobic testy z nadzieją ze wyjdzie plusik i będzie mogła, kolejne 6miesiecy bimbac na, kanapie i "uczyć" przez laptooa
Nauczycielka
Nauczycielka 19.09.2020, 11:10
Widocznie nie masz w rodzinie żadnego nauczyciela.
Sowa
Sowa 18.09.2020, 16:22
Nie wypowiadaj się na tematy, które o których nie masz pojęcia
J
J 18.09.2020, 14:52
Mam pytanie, dlaczego nauczyciele nie będą badani a uczniowie muszą być badani? Przecież ryzyko że nauczycielka zaraziła kogoś z nauczycieli w pokoju nauczycielskim jest takie samo jak ryzyko zarażenia uczniów w klasach. Czyżby obawa że wyszedłby u innych nauczycieli fałszywie dodatni wynik, bo tak przecież się zdarza, a kadry nie chcą stracić bo ktoś uczyć musi? Teraz pytanie u ilu uczniów wyjdzie fałszywie pozytywny wynik co podniesie statystyki zachorowań na Covid? I będziemy znowu słuchać że liczba chorych się zwiększa? To jakaś paranoja
Nieprawda
Nieprawda 20.09.2020, 06:26
Nie wychodzą fałszywie+. Miałam testy, czułam się ok, testy -
Gosia
Gosia 18.09.2020, 16:49
Wlasnie. Bo w pokoju napewno nie chodza w maseczkach a klasie nauczyciel raczej tak
M
M 18.09.2020, 12:13
Jakoś przy grypie albo przy poważniejszych cywilizacyjnych chorobach nigdy nie ma takich cyrków... Więcej osób popełnia samobójstwo przez te glupoty, niż wynosi śmiertelność (zawyżona) wskutek zarażenia się wirusem.
Otwórzcie ludzie oczy, przestańcie karmić siebie i innych opłaconymi wiadomościami w tv, radio i Internecie i zacznijcie żyć normalnie. Prędzej umrzemy z powodu innych chorób, których nie możemy ma czas zdiagnozować lub wyleczyć z powodu ograniczen wywołanych tą sztuczną pandemią.

Oczywiście
Oczywiście 20.09.2020, 06:29
Tak tak, oczywiście. A w Tomaszowie na zakaźnym już pozwoli brak miejsc. Tak jak na.całej Lubelszczyźnie. Jeden przejść z katarkiem, drugi chociaż zdrowy (osoba młoda z Lublina) nie przeżyje.

Pozostałe