Posadź sobie drzewo!

  • 17.09.2020, 15:40
  • m
Posadź sobie drzewo! Fot. Lasy Państwowe
„Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las”. I tego się trzymajmy. Warto posadzić drzewo. Już jutro (18 września) w nadleśnictwach w całym kraju będą rozdawane sadzonki drzew.

To w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, która jest drugą już edycją wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. W ub. roku leśnicy w całym kraju rozdali ponad 116 tys. drzewek. W tym roku Lasy Państwowe przygotowały ich aż milion.

I tak, dla tych, którzy od godz. 9-tej do godz. 15- tej (lub do wyczerpania zapasu sadzonek) odwiedzą stoisko na placu Nadleśnictwa Biłgoraj (przy ul. Zamojskiej ) będą czekały sadzonki sosny, dębu, lipy, świerka, klonu zwyczajnego i klonu jawor.

Na chętnych także od godz. 9-tej będą czekać leśnicy przed budynkiem Nadleśnictwa Tomaszów. - Będziemy mieli dla Was sadzonki świerków! Będziemy je rozdawać za darmo, pod warunkiem że je posadzicie – zapewniają.

W Nadleśnictwie Zwierzyniec sadzonki świerka i modrzewia będzie można dostać w Leśnym Ośrodku Nasiennym przy ul. Szczepankiewicza w Zwierzyńcu. 

Na zainteresowanych, którzy odwiedzą tego dnia stoisko przy siedzibie Nadleśnictwa Strzelce w Hrubieszowie (ul. Grabowiecka ) będą czekały sadzonki gatunków iglastych i liściastych.

Sadzonki będą rozdawane także w siedzibie nadleśnictwa Józefów przy ul. Leśnej i w Mirczu przy Gminnym Ośrodku Kultury.

 

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe