Zataiła, że członek jej rodziny chorował na Covid-19. Szpital zawiadomił prokuraturę

  • 17.09.2020, 12:12
  • m
Zataiła, że członek jej rodziny chorował na Covid-19. Szpital zawiadomił prokuraturę
Pacjentka szpitala w Hrubieszowie odpowie za próbę zatajenia informacji dotyczących koronawirusa. Za narażenie pracowników i pacjentów szpitala kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Na izbę przyjęć hrubieszowskiego szpitala mieszkanka powiatu hrubieszowskiego trafiła w poniedziałek 14 września. Nie miała objawów, które sugerowałyby zakażenie koronawirusem. Otrzymała do wypełnienia ankietę. Nie wpisała w niej, że członek jej rodziny chorował na Covid – 19.

Po przebadaniu kobietę położono na na oddziale wewnętrznym. Test wykazał, że jest zakażona. Wtedy dopiero wyszło na jaw, że na Covid 19 chorował członek jej rodziny.

Szpital zawiadomił prokuraturę. Za narażenie pracowników i pacjentów szpitala kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Pacjentka nie zgodziła się na przewiezienie do szpitala zakaźnego. Została objęta kwarantanną domową.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obciążyć
Obciążyć 17.09.2020, 13:26
Kosztami szczepionek chorych i personelu dla przykładu za kłamstwo.

Pozostałe