Prokuratorskie zarzuty dla prezydenta Zamościa. Andrzej Wnuk: Jestem niewinny

  • 16.09.2020, 10:12
  • ak
Prokuratorskie zarzuty dla prezydenta Zamościa. Andrzej Wnuk: Jestem niewinny Fot. facebook.com
Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła prezydentowi Zamościa zarzuty składania fałszywych zeznań. Andrzej Wnuk sugeruje, że to gra polityczna, zapewnia o swojej niewinności i zapowiada udowodnienie tego przed sądem.

O sprawie zrobiło się głośno po tym, jak w poniedziałek, 14 września Andrzej Wnuk na swoim facebookowym profilu opublikował oświadczenie:

Szanowni Państwo

Prokuratura, na wniosek Pana Radnego Marka Kudeli postawiła mi zarzut fałszywych zeznań.

Sprawa dotyczy 2016 roku, kiedy Pan Marek Kudela publicznie twierdził, że mieszka w Zamościu, a istniało nagranie pokazujące jego codzienne życie w Sitańcu. To ewidentne kłamstwo zostało usankcjonowane w przestrzeni publicznej, a mnie przypadły w udziale zarzuty karne - co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe i krzywdzące.

Nie przyznaję się do winy, bo przestępstwa żadnego nie popełniłem. Uważam, że radny reprezentujący mieszkańców powinien otwarcie przyznać, że od dawna nie mieszka w Zamościu. I gdyby rzeczywiście mieszkał w Zamościu, nie powinien obawiać się nagrywania przez kogokolwiek, jego aktywności życiowej w Sitańcu.

Przed sądem udowodnię swoją niewinność. To jest kolejny przypadek gdy prokuratura daje się wplątać w grę polityczną. Przeciwnicy polityczni - widząc jak duże mam poparcie wśród mieszkańców Zamościa (wygrana w pierwszej turze wyborów prezydenckich) po raz kolejny uciekają się do brudnych chwytów...

Sprawa ma swój początek przed czterema laty. Wówczas radni Zamościa chcieli pozbawić mandatu Marka Kudelę, który, jak przekonywano, miał nie mieszkać w Zamościu, ale w Sitańcu. Jako dowód prezydent przedstawiał nagranie video z domu pod Zamościem, gdzie radny wraz z rodziną spędzał czas. Kudela uważał, że autorem filmu jest Andrzej Wnuk, ten zaprzeczał i pozwał radnego o zniesławienie. Sprawę przegrał. Został zobowiązany do przeprosin. 

Ciąg dalszy nastąpił wkrótce. Marek Kudela zawiadomił o sprawie śledczych, zajęli się nią prokuratorzy z Siedlec. Efektem są zarzuty dla prezydenta Zamościa.

Przypomnijmy, że Andrzejowi Wnukowi zarzuty przedstawiano również w 2017 roku. Wtedy śledczy z Janowa Lubelskiego stwierdzili, że prezydent Zamościa popełnił przestępstwo poświadczenia nieprawdy, a także przywłaszczenia. Chodziło o głośną sprawę podsłuchów w magistracie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Ostatecznie jednak do sądu nie skierowano aktu oskarżenia. Śledztwo zostało umorzone z powodu braku dowodów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staś
Staś 18.09.2020, 11:06
Im lepszy Prezydent tym bardziej się czepiają. Panie Prezydencie jestem z Panem.
 mieszkanka
mieszkanka 17.09.2020, 16:45
Najwyższy czas w demokratyczny sposób usunąć z urzędu miasta prezydenta Dudę i jego popleczników KOLESIOSTWO i działanie nie na korzyć mieszkańcom np. parkingi SKANDAL
123
123 17.09.2020, 08:27
Od dawna uważam, że Beatka i Sasin będą z niego dumni (a jest z czego). On posła Szeligę jeszcze pokona zwłaszcza, że osiągnięcia chłopak ma o czym wie każdy. Czemu w tej Polsce od 30 lat próbuje się ciągle robić kogoś z niczego (różne Marki. G itp.)
Norbert
Norbert 16.09.2020, 20:08
Panie andrzeju pan się nie boi w końcu lizanie i wchodzenie w d.....wszystkim politykom rządzącej koalicji, a przy tym kiwanie nas mieszkańców jest coś warte. Szkoda ze nie dali nam za to ani jednego wozu strażackiego z tych kilkudziesięciu rozdanych innym
Darek z Marek
Darek z Marek 16.09.2020, 19:06
Pipa skończona. Szybko chwytać za telefon i dzwonić do Sasina i Beaty z pytaniem Pomożecie :)))))
Małgośka
Małgośka 16.09.2020, 15:08
Brzydko pachnie
Kl
Kl 16.09.2020, 14:19
Jak to sama *** rządzi
Darek
Darek 16.09.2020, 12:58
panie prezydencie wstyd mi za pana, podczas kiedy większość mieszkańców broni dobrej opinii o naszym Pięknym mieście pan robi wszystko akurat odwrotnie. Jako pierwszy zupełnie bezprawnie, co potwierdził ostatnio także sąd, przekazuje pan dane swoich mieszkańców i wyborców poczcie.
ja wiem ze pan jest jak Stalin "skoro mnie wybrali to wszystko mogę" tyle ze panu wiek i epoki się pomyliły, a pana zachowanie względem partii rządzącej przypomina sceny z filmów Bareji. Przykre to.
ka
ka 16.09.2020, 11:37
Czyżby wreszczie skończył się okres ochronny?

Pozostałe