Chcą ratować „serce wsi” (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.09.2020, 14:12
  • Bogdan Nowak
Chcą ratować „serce wsi” (TYLKO W GAZECIE) Fo. Bogdan Nowak Front świątyni wygląda bardzo nietypowo. Tak czasami budowano murowane kościoły neogotyckie. Przeniesienie takiego rozwiązania do architektury drewnianej dało bardzo ciekawy efekt.
Niezwykła inicjatywa księdza proboszcza i parafian ze Śniatycz i Kadłubisk.

Dawna cerkiew, a od ponad stu lat kościół katolicki w Śniatyczach, jest w fatalnym stanie. Wybudowanej w 1838 r. drewnianej świątyni grozi zawalenie. Dlatego niedawno została ona zamknięta. Miejscowy proboszcz oraz wierni ze Śniatycz i pobliskich Kadłubisk chcą to zmienić. Właśnie ruszyła zbiórka na remont tej unikatowej świątyni. Potrzeba przynajmniej 100 tys. zł.

Więcej o tej inicjatywie przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jono
Jono 17.09.2020, 20:26
Życzę dużo szczęścia, cierpliwości i powodzenia w remoncie tego pięknego i niepowtarzalnego w formie kościoła. Ma on długą, wspaniałą historię, którą warto przy tej okazji pokazać światu. Nie tylko rzymskokatolicką, ale też unicką (greckokatolicką) i prawosławną (stamtąd pochodzi ks. Michał Hrycuniak - metropolita Sawa). Naprawdę życzę Państwu powodzenia - na kilka dobrych lat. Na pewno się uda, jeśli jest z Wami proboszcz. Efekt będzie z pewnością wspaniały.
Wierna
Wierna 16.09.2020, 09:23
To niech sie jeszcze ksiadz dolozy i ze sniatycz niech wiecej daja a nie po 100 zloty. Inni biedni dadza wiecej a ci bogaci wola zamiast na kosciol to wola na gielde jezdzic i dzien w dzien po galeriach.
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk 16.09.2020, 17:14
Popieram bardzo ksiądz nie zbiednieje jak też się dołoży

Pozostałe