Smaki Zamościa i Roztocza - zgłoś się do konkursu

  • 14.09.2020, 15:00
  • red
Smaki Zamościa i Roztocza - zgłoś się do konkursu Fot. Archiwum
Najbliższy czwartek, 17 września to ostateczny termin na zgłoszenie się do konkursu kulinarnego i powalczenia o cenne nagrody.

Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”, który odbędzie się na Rynku Wielkim 19 września w ramach Jarmarku Hetmańskiego.

W konkursie mogą wziąć udział restauratorzy, kucharze, koła gospodyń wiejskich, instytucje i osoby prywatne. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wyroby gastronomiczne, wypieki oraz nalewki.

Celem konkursu jest promocja kuchni i tradycji kulinarnych Zamościa i Roztocza, podnoszenie atrakcyjności turystycznej Zamościa i Roztocza, kultywowanie i odtworzenie potraw kuchni narodów, które kształtowały kulturę kulinarną Zamościa i Roztocza, promocja i dokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych w tradycji, od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur oraz promowanie producentów żywności i regionalnych potraw.

Zwycięzcy otrzymają między innymi Certyfikaty „Smaki Zamościa i Roztocza” – Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”.

Karty zgłoszenia i szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zamojskiego Domu Kultury www.zdk.zamosc.pl

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe