UWAGA!!! Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście w Zamościu

  • 10.09.2020, 08:51
  • red.
UWAGA!!! Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście w Zamościu
Jeszcze jeździ się "po staremu", ale od poniedziałku, 14 września w obrębie Starego Miasta w Zamościu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Ma obowiązywać przez kilka miesięcy.

Powód? Rozpoczęcie realizacji dwóch projektów: przebudowy placu Stefanidesa oraz placu Wolności.

Dlatego od poniedziałku ulica Łukasińskiego zostanie zamknięta na odcinku  od ronda Hetmana Jana Zamoyskiego do ul. Zamenhoffa.  Z użytkowania wyłączony zostanie też plac Stefanidesa z ul. Bazyliańską do ulicy Zamenhoffa i odcinka ulicy Solnej (dla ruchu kołowego). I tak będzie do końca marca przyszłego roku.

W kolejnym etapie przewidywane jest zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Łukasińskiego do ronda Braci Pomarańskich. Będzie natomiast można przejechać przez rondo między ul. Okopową a ul. Partyzantów, z tym że ruch odbywać się ma wahadłowo. Tu zmiana ma obowiązywać do końca czerwca 2021. 

Trzeci etap prac (do końca października 2021) zakłada zamknięcie ul. Okopowej od przejazdu kolejowego do ronda Braci Pomarańskich. Z użytkowania będzie też zamknięty plac Wolności z całą ulicą T. Kościuszki. Jeździć będzie można wahadłowo na rondzie między ul. Łukasińskiego a Partyzantów.

Dla każdego z etapów wyznaczone będą objazdy: w I i II ulicami Partyzantów, Peowiaków i Marszałka J. Piłsudskiego, a w III ulicami Orląt Lwowskich, Partyzantów i Łukasińskiego.

Miasto zapewnia, że na każdym etapie prac możliwy będzie ruch pieszy oraz dostęp do obiektów użyteczności publicznej oraz punktów usługowych, z tym, że teren robót będzie ogrodzony parkanami.

"Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu będzie uważnie obserwować sytuację na ulicach, którymi zostanie poprowadzony objazd i w przypadku pojawiania się uciążliwości związanych ze zwiększonym natężeniem ruchu, bądź też pogorszenia bezpieczeństwa, będzie reagować wprowadzając stosowne zmiany w organizacji ruchu" – czytamy w komunikacie.

 

W związku z obiema inwestycjami zmiany wprowadza też Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Zamościu. Od poniedziałku, 14 września autobusy komunikacji miejskiej mają kursować objazdem przez ul. Peowiaków:

1) Autobusy linii: 0, 2, 7, 35, 40, 42 i 47 wykonują przejazd ulicą Peowiaków w obu kierunkach. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach; Peowiaków Starówka nr 99 i 100 i Piłsudskiego Planty Nr 92.

2) Autobusy linii: 3, 4, 10, 14, 15, 49 i 54 wykonują przejazd ulicą Peowiaków w obu kierunkach. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach; Peowiaków Starówka nr 99 i 100 i Peowiaków Szpital nr 94 i 95.

3) Autobus linii nr 9 wykonuje przejazd ulicą Peowiaków i ul. Przemysłową. Na trasie objazdu autobus zatrzymują się na przystankach; Peowiaków Starówka nr 99 i 100 i Peowiaków Cmentarz nr 97 i 98.
4) Autobus linii 21 wykonuje przejazd ulicą Partyzantów, Peowiaków i ul. Wyszyńskiego. Na trasie objazdu autobus zatrzymuje się na przystanku; Peowiaków Starówka nr 99 i 100.

5) Autobus linii 55 wyk. przejazd ul. Peowiaków. Na trasie objazdu autobus zatrzymuje się na przystankach; Peowiaków Starówka nr 99 i 100 i Peowiaków Szpital nr 94.

Na pozostałych liniach komunikacyjnych autobusy kursują bez zmian.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe