Czekoladowy autobus w gminie Telatyn - baaardzo słodkie warsztaty (DUŻO ZDJĘĆ)

  • 09.09.2020, 13:15
  • Materiał nadesłany
Czekoladowy autobus w gminie Telatyn - baaardzo słodkie warsztaty (DUŻO… Fot. UG Telatyn
Niecodzienne warsztaty w czekoladowym autobusie ,,Dawna kuchnia pachnie również czekoladą" odbyły się w specjalnym autobusie, który przyjechał do Gminy Telatyn w dniu 3 września.

To jedyny taki Autobus w Polsce, w którym dzieci mogą przenieść się w czekoladowy świat - świat pełen zabawy i edukacji. W spotkaniu uczestniczyła 100-osobowa grupa dzieci, które oprócz własnoręcznej produkcji czekoladek poznały jak odróżnić prawdziwą czekoladę od produktów czekoladopodobnych.

Dzieci dowiedziały się również, jaka jest historia czekolady, jakie było jej zastosowanie i jak była wykorzystywana w dawnej kuchni. Prowadzący warsztaty – pani Natalia i pan Jurek nie tylko opowiadali o czekoladzie ale dyskretnie doradzali najmłodszym kiedy i w jakich ilościach można pozwolić sobie na słodycze. Wszystkie te opowieści miały również charakter prozdrowotny – wyrobienie bowiem właściwych nawyków żywieniowych w dzieciństwie, zapobiega popełnieniu błędów w odżywianiu w życiu dorosłym.

Oprócz aspektu historycznego i zdrowotnego, ważny był również aspekt kulinarny. Każde dziecko miało możliwość poczuć się jak prawdziwy Master Chef - ubrane w specjalny fartuszek stawało się prawdziwym mistrzem czekolady. Dzieci samodzielnie, z różnych gatunków czekolady wykonały swoje czekoladki, które zapakowane w specjalne pudełko stawały się pięknym upominkiem. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom nadający tytuł Mistrza Czekolady. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza dla najmłodszych.

"Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” - nazwa zadania: Zjednoczeni dla Niepodległej.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe