Gm. Lubycza Królewska: Sprzęt Państwowej Agencji Atomistyki stanie przy szkole

  • 10.09.2020, 06:09
  • Maria Dec-Kiełb
Gm. Lubycza Królewska: Sprzęt Państwowej Agencji Atomistyki stanie przy szkole
Na terenie szkoły w Machnowie Nowym zostanie zamontowana stacja spektrometryczna. To kosztowny sprzęt, który służy do wczesnego wykrywania skażenia promieniotwórczego. Jak zapewniają specjaliści z Państwowej Agencji Atomistyki, dla ludzi całkowicie bezpieczny.

W odległości do 300 km od wschodniej granicy Polski, znajdują się cztery elektrownie jądrowe – dwie eksploatowane na Ukrainie (Równe, Chmielnicki), jedna na Białorusi w trakcie załadunku paliwa (Ostrowiec) i jedna na Litwie – w likwidacji (Ignalina). Ale żadna z nich nie była powodem zamieszania, jakie miało miejsce wiosną tego roku. 

Więcej na temat zagrożeń przeczytasz w nowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe