Złote gody w Ulhówku (DUŻO ZDJĘĆ, LISTA JUBILATÓW)

  • 12.09.2020, 09:36
  • wd
Złote gody w Ulhówku (DUŻO ZDJĘĆ, LISTA JUBILATÓW)
Pod koniec sierpnia siedemnaście par z gminy Ulhówek świętowało złote gody.

Wspólne 50 lat przeżyli: Zofia i Marian BenderowieTeresa i Władysław ChytrzyDanuta i Stanisław KarabinowscyEwa i Jan KoprowieWanda i Józef KoprowieRomualda i Jan KrukowieZofia i Stanisław MądroniowieMaria i Józef OchniowieHelena i Jan OstrówkowieWanda i Tadeusz PachlowieBernadeta i Henryk PanasowieEmilia i Marian SupersonowieDanuta i Roman SzpargałowieStanisława i Alfred Tyburczy, Jadwiga i Mieczysław WalaszkowieKrystyna i Józef Wlaziowie, Anna i Karol Wosiowie.

Zofia i Stanisław Mądroniowie z Rzeplina-Osady ślub wzięli 29 sierpnia 1970 roku w parafii w Łabuniach. Sakramentu małżeństwa udzielił im nieżyjący już ksiądz Andrzej Kostrzeba. Oboje mieli wtedy po 19 lat. Szybko upłynęło im 50 lat razem. Rodzinne świętowanie rocznicy odbyło się w sporym gronie, bo państwo Mądroniowie mają trzy córki, doczekali się 8 wnucząt i 3 prawnucząt.

 – Nie pamiętam już dokładnie jak wyglądało nasze wesele, ale było kameralne. Zresztą nie ważne co jest na pokaz, tylko co w sercu. Młodośmy się pobrali, ale oby tak dalej było dobrze i oby tak wszyscy, jak my żyli. – mówi  Zofia Mądroń. Dodaje, że ze swoim mężem świetnie się dogadują w każdej sprawie. Razem odpoczywają i pracują np. w ogrodzie, ale każde z nich ma tylko swoje „królestwo” – pani Zofia kuchnię, a pan Stanisław – garaż. 

Przepis na to, jak przeżyć razem co najmniej 50 lat, zdradziła nam Stanisława Tyburczy: – Musi być miłość, zaufanie, wierność, a problemy trzeba rozwiązywać razem. Państwo Tyburczy mają 4 córki, 6 wnuków i 5 prawnuków.

wd

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe