Obsza: Kto po śmieci?

  • 11.09.2020, 06:19
  • lew
Obsza: Kto po śmieci? Fot. pixabay.com
Od 1 września odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców gm. Obsza zajmuje się Spółdzielczy Zakład Gospodarczy z Józefowa. Umowa obowiązywać będzie tylko do końca roku.

Umowa została zawarta, ponieważ zmieniają się przepisy ustawowe dotyczące gospodarki śmieciowej – informuje wójt gm. Obsza Andrzej Placek.

Nowe przepisy miały obowiązywać od września, ale ze względu na pandemię koronawirusa, termin ten został przesunięty na koniec roku. Do tego czasu trzeba dostosować przepisy lokalne do wymogów ustawowych. Ponadto gmina musiała wybrać firmę, która zajmie się odbiorem śmieci od mieszkańców w ostatnich czterech miesiącach br. (do końca sierpnia odbiorem i zagospodarowaniem śmieci na terenie gminy zajmowało się przedsiębiorstwo z Rzeszowa – przyp. red.).

Wybrano zakład z Józefowa, który w przeszłości zajmował się już odbiorem odpadów komunalnych w gm. Obsza. Mieszkańcy ponosić będą takie same koszty jak dotychczas. Spółdzielczy Zakład Gospodarczy z Józefowa będzie obsługiwał posesje w 8 sołectwach, a także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Obszańskiej. Realizacja tych usług będzie kosztować prawie 110 tys. zł.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe