Zamość: Teatralny mural na ul. Ciepłej

  • 09.09.2020, 09:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Teatralny mural na ul. Ciepłej Fot. ZDK
Na osiedlu Orzeszkowej przy ulicy Ciepłej w Zamościu powstał mural Zamojskiego Lata Teatralnego.

Teatr łączy to co od zawsze jest sobie przeciwstawne: kulturę i naturę. Postać kobieca jest reprezentantką twórczości człowieka, czyli kultury. Prawa strona pochłonięta w roślinności symbolizuje twórczość natury. Na styku tych dwóch powstaje widowisko. Aktor i widz, którzy nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Tym właśnie jest teatr – momentem, zdarzeniem, zderzeniem. 

Mural powstał na tylnej ścianie osiedlowych garaży, łącznie liczy 30 m długości i 3 m wysokości. Mural tworzyło czterech plastyków: Diana Maciąg, Iwona Oleszczuk, Łukasz Zawiślak, Dariusz Łukasik. Prace trwały 5 tygodni.

Zamojskie Lato Teatralne od wielu lat, nawet już 45-ciu jest nieodłącznym elementem letniego Zamościa. Od dawna wniknęło w tkankę miejską stąd też pomysł na właśnie taką formę jak mural.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hmmm
hmmm 09.09.2020, 12:50
po tych namalowanych roślinach pomyślałbym raczej ze chodzi o reklamę ogrodu botanicznego

Pozostałe