Teorie – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 08.09.2020, 16:09
  • Tomasz Tomczewski
Teorie – felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Po Zamościu od jakiegoś czasu krąży następująca anegdota. Dlaczego, pytają żartownisie, nie wolno wychodzić na korytarz z urzędniczych pomieszczeń Ratusza? Ano dlatego, że każdy kto wyjdzie, natychmiast otrzymuje propozycję objęcia sterów w Hetmanie.

Prawdy w tym pewnie niewiele, aczkolwiek Zygmunt Nosal urzędnikiem samorządowym jest. Za to prezes stowarzyszenia Andrzej Morawski już tej teorii nie potwierdza.

Piszę to w kontekście organizacji meczu ze Stalą Stalowa Wola, który wywołał wiele negatywnych emocji. Niemająca oparcia w prawie decyzja o udostępnieniu ledwie 199 biletów spotkała się z ogromnym sprzeciwem kibiców. Koniec końców mecz mogło obejrzeć więcej fanów, ale klubowy zarząd musiał wysłuchać pod swoim adresem parę epitetów. Zamojscy kibice mają zresztą na temat sytuacji w klubie swoją teorię. A związana jest ona z modernizacją stadionu. Otóż, coraz więcej z nich uważa, że nie wszystkim jest na rękę Hetman w trzeciej (bądź wyższej lidze), bo w przypadku spadku pojawią się argumenty, że można zmniejszyć pojemność trybun.

Daleki jestem od teorii spiskowych, ale im prędzej plany związane z przebudową stadionu staną się powszechne, tym będzie lepiej. I zostaną ucięte wszelkie spekulacje. Bądź nie.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaro
Jaro 18.09.2020, 01:03
Zburzą Stadion zbudują kurnik na 2 tys, zapewne temu ma służyć upychanie kibiców na krytej a reszta stadionu jest niedostepna.
Lolo
Lolo 09.09.2020, 18:36
Remont stadionu wymaga kasy, której jest niewystarczająca ilość. Stowarzyszenie to nie Fundacja. Inny podmiot występował o dotację, inny podmiot ma licencję. ??? Teorie nie zawsze trzeba przedstawiać w felietonach, bo gdzie jeszcze do wyższych lig, trybun itd.

Pozostałe