III Plebiscyt Perły Biznesu rozstrzygnięty

  • 08.09.2020, 05:30
  • wd
III Plebiscyt Perły Biznesu rozstrzygnięty Fot. Adam Gąsianowski
Nagrodziliśmy wyróżniających się przedsiębiorców, przedsiębiorstwa, inwestorów i dobroczyńców.

W piątek, 4 września w Centrum Konferencyjno-Bankietowym APART w Zamościu odbyła się uroczysta gala III edycji Plebiscytu Perły Biznesu.

W piątek, 4 września w Centrum Konferencyjno-Bankietowym APART w Zamościu odbyła się uroczysta gala III edycji Plebiscytu Perły Biznesu.

Wyróżnienie przedsiębiorstw i przedsiębiorców wnoszących znaczący wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy regionu, budujących pozytywny wizerunek naszego regionu w kraju i za granicą to inicjatywa redakcji "Kroniki Tygodnia". Przez cztery miesiące na naszych łamach prezentowaliśmy kandydatów zgłoszonych w 5 kategoriach: Przedsiębiorstwo Roku (Mikro, Małe), Produkt Roku, Dobroczyńca Roku i Debiut Roku. Plebiscyt cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział ponad 23 firmy i wielu przedsiębiorców z różnych branż.

 

W tle COVID-19

Tegoroczna trzecia edycja naszego plebiscytu była wyjątkowa. Rozciągnęła się w czasie na kilka miesięcy – nie mogliśmy się spotkać na rozstrzygnięciu tak jak planowaliśmy już w maju. Na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia.

 – To jest trudny rok dla przedsiębiorców. Widząc na sali niemal wszystkich naszych nominowanych, cieszę się, że wyszliście państwo z trudnej próby obronną ręką, tym bardziej, że wiele firm ledwie kilkanaście miesięcy temu zadebiutowało na rynku – powiedział na wstępie gali Robert Horbaczewski, redaktor naczelny „Kroniki Tygodnia”.

Gala rozpoczęła się w piątek, 4 września, o godz. 18 w sali Centrum Konferencyjno-Bankietowym APART w Zamościu od uroczystego bankietu. Chwilę przed godziną 19 wszystko stało się jasne. Prowadzący galę redaktor naczelny Robert Horbaczewski oraz Aneta Szpinda z działu Reklamy "Kroniki Tygodnia" ogłosili zwycięzców pierwszych trzech kategorii.

W kategorii Mikroprzedsiębiorstwo nominowani byli: Stolarnia Kacper Dream, MJB Company, Karczma Rybna „Karpiówka”, Sklep stomatologiczny Estetic Dent, Hurtownia akcesoriów fotograficznych Argosa, Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół”, Skup i Sprzedaż Płodów Rolnych Mirosław Łąkowski, Biuro Podróży Traveltime – Magdalena Makuch. Decyzją czytelników „Kroniki Tygodnia” oraz kapituły plebiscytu Mikroprzedsiębiorstwem Roku 2019 została rodzinna firma założona przez Mirosława Łąkowskiego, która zaczynała w 2006 roku od sprzedaży fasoli do Bułgarii, Rumunii, Serbii i Macedonii, a dzisiaj jest jednym z największych w Polsce eksporterów fasoli, ale także innych warzyw.

Na drugim miejscu znalazło się Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół”. A na trzecim Biuro Podróży Traveltime.

Perłą Biznesu uhonorowano także małe przedsiębiorstwo. Nominowani do tej kategorii byli: Agromarket Jaryszki, BOSKO – Lody produkcji własnej, Centrum Motoryzacyjne MOTO-TECH oraz PK-TANK Piotr Kusz. Na podium znaleźli się: CM MOTO-TECH (trzecie miejsce), PK-TANK Piotr Kusz (drugie miejsce) i Agromarket Jaryszki (Perła Biznesu). Dla firmy, którą kieruje Mirosław Belina, Perła Biznesu będzie na pewno wyjątkowym prezentem, ponieważ Agromarket w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

 

Najlepszy był najsmaczniejszy

W kategorii Produkt Roku rywalizowały następujące produkty: Koszyk Roztoczański, Usługi zabezpieczania lakieru samochodowego powłokami ceramicznymi i foliami ochronnymi w KamKing Auto Detailing, lody produkcji własnej z lodziarni Bosko, pieróg gryczany od Pierogów Domowych od Agi. Perłę Biznesu odebrała Agnieszka Ćwik, właścicielka firmy garmażeryjnej Pierogi Domowe od Agi, w której poza sztandarowym produktem – pierogiem gryczanym z przepisu swojej babci Teresy Tamy – serwuje codziennie świeże pierogi z różnym farszem i wiele innych domowych pyszności. Drugie miejsce przyznano lodom z Bosko, które można kupić na zamojskiej starówce i w galerii handlowej Twierdza Zamość. Statuetkę za trzecie miejsce odebrał Kamil Kurantowicz, właściciel salonu KamKing Auto Detailing, w którym on i jego współpracownicy z samochodami robią prawdziwe cuda.  

Udane debiuty

Po ogłoszeniu wyników w tych trzech kategoriach u części naszych gości emocje nieco opadły, a euforia nagrodzonych wzrosła. Mogli się już rozluźnić i wznieść toast za zwycięstwo. Ci, którzy czekali na wyniki w pozostałych kategoriach, byli ciągle zestresowani, ale postanowiliśmy ukoić ich nerwy. Zaplanowaliśmy występ wspaniałej, młodej i zdolnej Julii Stepaniuk z Lubyczy Królewskiej. Przepięknym głosem Julka zahipnotyzowała wszystkich obecnych na gali.

Julia zadebiutowała na naszej scenie, a prowadzący ogłosili zwycięzców w kategorii „debiuty”. Nominowani byli: Laser Factory, Wędzarnia „Siwy Dym”, Restauracja Safari Zoo, Przystanek Piekarza, Gabinet Hiperbaryczny w Zamościu, Sklep ze zdrową żywnością „Na Wagę Zdrowia”, „Mama i ja” – salon optyczny z gabinetem okulistycznym. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali zamojski Przystanek Piekarza oraz Gabinet Hiperbaryczny. Statuetkę za drugie miejsce odebrała Agnieszka Rajch, właścicielka sklepu „Na Wagę Zdrowia”. Perłę za Debiut Roku 2019 przyznano restauracji ulokowanej w zamojskim ogrodzie zoologicznym, tuż przy wybiegu dla żyraf, zebr i hipopotama. W Safari Zoo w takim egzotycznym sąsiedztwie można zjeść, odpocząć, a także zorganizować dziecięce urodziny. Statuetkę Perły Biznesu odebrała właścicielka Klaudia Sander.

Ludziom o wielkich sercach

W III Plebiscycie Perły Biznesu nominowaliśmy do głównej nagrody dwóch dobroczyńców.

Smile Donors – Dawcy Uśmiechu, to grupa znajomych, którzy działają od 11 lat na rzecz potrzebujących. Angażują się przy rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku dla Fundacji DKMS, w zbiórki nakrętek, WOŚP, kawiarenki charytatywne, zbiórki żywności. Ich sztandarową akcją jest Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski.

Z kolei Studio SD PROJEKT, którego właścicielem jest Michał Adamczuk, od kilku lat jest partnerem STS Gryf Gmina Zamość. Wspiera akcję poboru krwi w gminie Zamość znaną pod nazwą "Bitwa sołectw do ostatniej kropli krwi". Jest pomysłodawcą i współorganizatorem pikniku rodzinnego w Jatutowie "Poznaj swojego sąsiada".

Czy można było zdecydować kto pomaga lepiej? Co jest równie ważne i potrzebne, dlatego Perłę Biznesu w kategorii Dobroczyńca Roku 2019 otrzymał i Smile Donors, i SD PROJEKT.

 

Zmieniają region

Na koniec wszyscy poznali wyniki w kategorii Inwestycja Komunalna Roku 2019. Laureatów wybierała kapituła, w składzie: red. naczelny KT Robert Horbaczewski, rektor Uczelni Państwowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski, dyr. Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych UM Zamość Tomasz Kossowski, dyr. PUP w Zamościu Marian Hawrylak.

Nominowani byli: gm. Lubycza Królewska (drogowe inwestycje), gm. Adamów (rewitalizacja obszaru wokół zalewu w Jacni), gm. Goraj (fotowoltaika), gm. Szczebrzeszyn (Centrum Muzealno-Edukacyjne z Amfiteatrem w Szczebrzeszynie), gm. Stary Zamość (termomodernizacja SP w Wierzbie), gm. Sitno (OZE), gm. Nielisz (OZE), gm. Biłgoraj (Dom Seniora w Bukowej i remizo- świetlica w Nadrzeczu), gm. Turobin (Dzienny Dom Senior+ w Tarnawie Dużej). Nie było łatwo, bo inwestycje były różne, o różnej wartości, znaczeniu dla lokalnej społeczności, o różnym zakresie dofinansowania. Przyznano dwa różnorzędne trzecie miejsca za inwestycję gminy Biłgoraj i gminy Turobin.

 – O przyznaniu tego miejsca zadecydował szczytny cel, jakim niewątpliwie jest wsparcie i pomoc dla osób starszych. Chcieliśmy ten sposób docenić fakt dostrzeżenia pogłębiającego się problemu demografii i sposobu ograniczenia jej negatywnego wpływu na społeczeństwo mieszkające na terenie obszarów wiejskich – uzasadnił dr hab. Andrzej Samborski.

Statuetka za drugie miejsce powędrowała do gminy Szczebrzeszyn.

 – Centrum Muzealno-Edukacyjne z amfiteatrem w Szczebrzeszynie mieści się w siedzibie dawnego sądu grodzkiego. W zdegradowanym uprzednio budynku wyremontowano m.in. dach, okna, drzwi, instalację sanitarną i elektryczną. Obok utworzono amfiteatr na 303 miejsca i scenę pod chmurką. Centrum służy mieszkańcom i turystom – powiedział podczas gali Marian Hawrylak dyrektor PUP w Zamościu.

Najwyżej docenioną inwestycją była ta w gminie Adamów.

 – Laureat konkursu poprzez swój wewnętrzny potencjał wykorzystał różnorodne możliwości aktywnego wypoczynku, które razem tworzą zintegrowany i konkurencyjny produkt turystyczny w skali ponadregionalnej – tłumaczył decyzję kapituły Tomasz Kossowski. – To, co wyróżnia inwestycję, to przede wszystkim wielosezonowość oferowanych atrakcji: trasy nordic walking, tężnia solankowa, plaża przy zbiorniku wodnym, park linowy, stok narciarski. Wyrazy uznania za trud i determinację włożone w poprawę wizerunku i uatrakcyjnienie tego miejsca, jak i promocję walorów przyrodniczych oraz turystyki aktywnej Roztocza – zakończył dyrektor Kossowski. Perłę Biznesu 2019 odebrał wójt Adamowa Dariusz Szykuła.

 

 

Poniżej prezentujemy pełne wyniki III plebiscytu "Kroniki Tygodnia" Perły Biznesu.

 

KATEGORIA MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO

PERŁA BIZNESU: Skup i Sprzedaż Płodów Rolnych – Mirosław Łąkowski

II MIEJSCE: Gospodarstwo Pasieczne „Dary Pszczół”

III MIEJSCE: Biuro Podróży Traveltime – Magdalena Makuch

 

KATEGORIA MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

PERŁA BIZNESU: Agromarket Jaryszki

II MIEJSCE: PK-TANK Piotr Kusz

III MIEJSCE: Centrum Motoryzacyjne MOTO-TECH

 

 

KATEGORIA PRODUKT ROKU

PERŁA BIZNESU: Pieróg gryczany od Pierogi Domowe od Agi

II MIEJSCE: Lody produkcji własnej w BOSKO

III MIEJSCE: Usługi zabezpieczania lakieru samochodowego powłokami ceramicznymi i foliami ochronnymi u KamKing Auto Deatailing

 

KATEGORIA DOBROCZYŃCA ROKU

PERŁA BIZNESU: Studio SD PROJEKT

PERŁA BIZNESU: Smile Donors – Dawcy Uśmiechu

 

KATEGORIA DEBIUT ROKU:

PERŁA BIZNESU: Restauracja Safari Zoo

II MIEJSCE: Sklep ze zdrową żywnością „Na Wagę Zdrowia”

III MIEJSCE: Gabinet Hiperbaryczny w Zamościu

III MIEJSCE: Przystanek Piekarza

 

INWESTYCJA KOMUNALNA ROKU:

PERŁA BIZNESU: Rewitalizacja obszaru wokół zbiornika wodnego w Jacni w gminie Adamów

II MIEJSCE: Centrum Muzealno-Edukacyjne z Amfiteatrem w Szczebrzeszynie w gm. Szczebrzeszyn

III MIEJSCE: Dom Seniora w Bukowej i remizo-świetlica w Nadrzeczu w gm. Biłgoraj

III MIEJSCE: Dzienny Dom Senior+ w Tarnawie Dużej w gm. Turobin

 


Plebiscyt Perły Biznesu 2019 został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Lubelskie Smakuj Życie!. Wydatek współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

wd

Zdjęcia (58)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Perła Dropsa
Perła Dropsa 29.04.2021, 22:31
Masa fot a perłami biznesu są tacy jak , Solorz , Kulczyk . Jak skończycie jak oostatni to poodzenia w biznesie

Pozostałe