Krynice: Przedszkole rusza w styczniu

  • 07.09.2020, 05:54
  • ak
Krynice: Przedszkole rusza w styczniu Fot. pixabay.com
Budowa już dobiegła końca, teraz budynek trzeba wyposażyć. Samorząd wybrał już dostawcę sprzętu do przedszkola w Krynicach. Otwarcie placówki jest planowane na styczeń.

Potrzebne są meble, zabawki oraz wyposażenie łazienek i kuchni. Do przetargu ogłoszonego przez gminę stanęły cztery firmy. Ich oferty zaczynały się od 200, a kończyły na 600 tysiącach. Wybrano tę, która zaoferowała wyposażenie wartości 215 tys. zł. To spółka z Łodzi.

Do nowego przedszkola w Krynicach zostaną zakupione m.in.: szafki, regały, krzesła, stoliki, ale również instrumenty muzyczne, tablica multimedialna i interaktywna podłoga z oprogramowaniem. Wystarczy też na sprzęty do łazienki oraz komplety naczyń kuchennych i sztućce. Wszystko zostanie do Krynic dostarczone w listopadzie.

W nowym przedszkolu, które ruszy w styczniu 2021 roku mają funkcjonować trzy oddziały. Dzieci będą spędzać czas w dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 780 metrów kwadratowych.

Koszt całej inwestycji to blisko 2,3 mln zł, z czego przeszło 1,1 mln to dotacja z budżetu państwa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe