32-latek z Tomaszowa zatrzymany przez policję z Lublina za oszustwo

  • 03.09.2020, 12:42
  • ak
32-latek z Tomaszowa zatrzymany przez policję z Lublina za oszustwo Fot. policja.pl
Twierdził, że jest niewinny, ale na niewiele się to zdało. 32-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego usłyszał zarzuty za udział w oszustwie metodą "na policjanta". Został zatrzymany przez policjantów z Lublina.

Chodzi o zdarzenie z połowy czerwca. Wówczas do mieszkanki Lublina zatelefonował mężczyzna, mówiąc, że jest funkcjonariuszem policji. Twierdził, że krewny kobiety spowodował wypadek. Mówił, że może uniknąć aresztu, jeśli zostaną wpłacone pieniądze.

Lublinianka, na własne nieszczęście, uwierzyła w tę opowieść i przekazała gotówkę. Straciła 70 tys. zł.

Rozpracowaniem przestępstwa zajęli się policjanci z Lublina.

– Funkcjonariusze, bardzo dokładnie przeanalizowali zgromadzone w sprawie materiały. To pozwoliło ustalić osobę biorącą udział w tym przestępstwie. Zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna twierdził, że nie wiedział, iż bierze udział w oszustwie – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP Lublin.

Jaki był udział tomaszowianina w przestępczym procederze? Mężczyzna otrzymał zlecenie odebrania pieniędzy od człowieka, który wziął je od poszkodowanej i przekazanie ich dalej. To też zrobił. Twierdził, że nie znał żadnej z tych osób. 

Ostatecznie zastosowano wobec niego policyjny dozór. Za oszustwo można trafić do więzienia nawet na 8 lat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe