Gm. Komarów-Osada: Genowefa Bełz z Antoniówki skończyła 100 lat!

  • 03.09.2020, 12:22
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Genowefa Bełz z Antoniówki skończyła 100 lat! Fot. UG Komarów-Osada
To była wyjątkowa uroczystość, bo okazja do takich urodzin jest tylko raz na 100 lat. Właśnie tyle ukończyła niedawno pani Genowefa Bełz z Antoniówki w gminie Komarów-Osada.

Dostojną jubilatkę, z okazji jej święta odwiedziło wielu gości. Nie tylko najbliżsi, ale również przedstawiciele gminy. Były gratulacje, moc najserdeczniejszych życzeń, ale też piękny bukiet kwiatów, tort i prezenty. 

Wójt Wiesława Sieńkowska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Siek przekazały też pani Genowefie listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego i władz samorządowych. Życzyły zaś jeszcze wielu lat życia w jak najlepszym zdrowiu, a także pogody ducha i optymizmu.

CZYTAJ TAKŻE: SETNE URODZINY STANISŁAWA RĄCZKOWSKIEGO Z HRUBIESZOWA

Jubilatka wzruszona wizytą z przyjemnością opowiadała o swoim życiu. Pani Genowefa urodziła się 31 sierpnia 1920 roku w Antoniówce. Straciła mamę, gdy miała 12 lat i wówczas musiała szybko wydorośleć, opiekując się młodszym bratem. W wieku 27 lat wyszła za mąż za Jana Bełza. Dochowali się czworga dzieci, a dzisiaj pani Genowefa ma 13 wnuków i 21 prawnuków. Mieszka wraz z rodziną swojej wnuczki Agnieszki.

Mimo sędziwego wieku stulatka jest osobą bardzo pogodną, ma świetną pamięć. Sposób na długowieczność? To właśnie radość życia, dużo pracy, dobre, tradycyjne jedzenie i... słodycze.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe