Sukces lekkoatletów AKSON-u w para lekkoatletyce!

  • 02.09.2020, 12:06
  • ak
Sukces lekkoatletów AKSON-u w para lekkoatletyce! Fot. AKSON Zamość i Organizatorzy
To była pierwsza taka impreza, którą udało się zorganizować od początku pandemii. W Krakowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w para lekkoatletyce. Z sukcesami startowali w nich zawodnicy Aktywnego Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Zamościa.

Niepełnosprawni sportowcy rywalizowali w stolicy Małopolski w drugiej połowie sierpnia. W zawodach wzięło udział 4 zawodników i 4 osoby kadry z zamojskiego AKSon. Nasi reprezentanci osiągnęli znaczące sukcesy, zwłaszcza w konkurencji race runner.

Wojciech Kukiełka zwyciężył trzykrotnie na dystansach 100, 200 i 800 m. Kacper Olech był pierwszy na dystansie 400 m, a drugie miejsce zajął na 200 i 100 metrów. Srebrny medal na 800 metrów i brąz na 400 wywalczył Michał Nowosadowski. Wiktor Gilewski był piąty na dystansie 100 m w biegu płaskim i dziewiąty na 200 m w tej samej dyscyplinie w klasie T38.

Należy dodać, że zamojscy niepełnosprawni sportowcy, poza Michałem Nowosadowskim, są juniorami, a Wojciech Kukiełka juniorem młodszym. Przed lekkoatletami z AKSON-u kolejne zawody: Mistrzostwa Polski Juniorów Kozienice. Impreza jest planowana na połowę października.

ak

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe