Hrubieszów: Dużo zdrowia Panie Stanisławie

  • 02.09.2020, 11:26
  • ak
Hrubieszów: Dużo zdrowia Panie Stanisławie Fot. UM Hrubieszów
Stanisław Rączkowski z Hrubieszowa skończył wczoraj (1 września) 100 lat. Z okazji urodzin zorganizowano dla niego przyjęcie. Był tort, mnóstwo ciepłych życzeń i wielu gości.

Dostojnemu jubilatowi towarzyszyli jego najbliżsi, ale z wizytą przybyła również burmistrz Marta Majewska i przedstawicielka miejscowego oddziału ZUS Joanna Solak. Przekazały panu Stanisławowi okolicznościowe listy gratulacyjne, m.in. od premiera Mateusza Morawieckiego. Był też urodzinowy tort, kwiaty i upominki oraz czas na pogawędkę, podczas której jubilat emanował humorem.

Stanisław Rączkowski urodził się 1 września 1920 roku w Wągrowcu, w wielodzietnej rodzinie. Był jednym z siedmiorga potomków Jan i Kazimiera Rączkowskich. W rodzinnej miejscowości ukończył podstawówkę i gimnazjum. Już podczas nauki podjął pracę. Podczas wojny nastoletni Stanisław wraz z rodziną został przesiedlony do Zamościa, a później do Skierbieszowa. Pracował m.in. jako listonosz, zatrudniał się też w skupie jaj. Pod koniec wojny założył rodzinę i wraz z żoną Barbarą zamieszkał w Hrubieszowie. Doczekali się pięciorga dzieci. Na kilka lat wrócił do Wągrowca, ale w 1951 znów był w Hrubieszowie.  Do 1976 roku był głównym księgowym w Zakładzie „PZZ” Hrubieszów. Działał w PSS Społem i za tę aktywność otrzymał Złoty Krzyż Zasługi (1977 r.) i Kawalerski Krzyż (1988 r.). Pracował społecznie także w PCK i TRH. Był również ławnikiem sądowym.

Od 1976 roku rozpoczął pracę w Zakładzie Naprawczym w Nieledwi na stanowisku głównego księgowego. Zajmował to stanowisko aż do 1980 roku, gdy przeszedł na emeryturę. Przez dwa lata odpoczywał, po czym podjął dodatkową pracę w Szkole Rolniczej w Hrubieszowie, gdzie pracował do 1994 r. W sumie uzbierało mu się 50 lat pracy zawodowej.

 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tylko
Tylko 04.09.2020, 09:09
Niech pan leczyć do szpitala nie idzie bo 101 nie będzie,pozdrawiam i drugie tyle życzę.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 02.09.2020, 23:39
Sto lat
Rex
Rex 02.09.2020, 12:27
Jeszcze sto lat Panie Stanisławie!!!
.

Pozostałe