Tomaszów Lubelski: Nocny pościg za wandalem. Dorwali go

  • 01.09.2020, 11:15
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: Nocny pościg za wandalem. Dorwali go Fot. policja.pl
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali w bezpośrednim pościgu 38-letniego sprawcę wybicia szyb w budynku przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego oraz w dwóch stojących przed budynkiem pojazdach. Łączna kwota spowodowanych uszkodzeń wyniosła blisko 10 tys. zł.

W minioną niedzielę (30 sierpnia) około godziny 22:00 dyżurny komendy w Tomaszowie Lubelskim został powiadomiony, że nieznany sprawca przy pomocy narzędzia przypominającego kij golfowy wybił szyby w sześciu oknach budynku należącego do przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Lwowskiej. Ponadto w dwóch stojących obok pojazdach również zostały wybite przednie szyby.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. W wyniku ustaleń oraz w oparciu o monitoring miejski tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego.

Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Trafił do policyjnego aresztu. Straty spowodowane jego działaniem zostały oszacowane przez pokrzywdzonych na kwotę blisko 10 tys. zł. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe