Markowe teksty, czyli felieton sportowy Marka Sztochela

  • 05.09.2020, 08:09
  • Marek Sztochel
Markowe teksty, czyli felieton sportowy Marka Sztochela
Roztocze pozostało jedynym w „najciekawszej lidze świata” zespołem, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Szczyrbę gra nieźle, choć – mimo pokaźnej liczby zdobytych bramek – dosyć nieskutecznie.

Widać, jak wielką wartość wnoszą do „okręgówki” młodzi zawodnicy, systematycznie szkoleni już jako kilkuletnie dzieci w klubach, dla których wychowanie piłkarskiego narybku jest priorytetem w działalności. Zanim rozlegną się „ochy i achy” nad dotychczasowymi dokonaniami zespołu ze Szczebrzeszyna, warto zwrócić uwagę na to, że sprawdzian prawdziwej jego wartości dopiero przed nim. Tak naprawdę Roztocze nie miało do tej pory rywali z „najwyższej półki”. Drużyny Sokoła i Tarpana dopiero co wygrzebały się z klasy A. Składy opierają na miejscowej młodzieży i wychowankach, nierzadko nie pierwszej młodości. Do ligowych potentatów z pewnością nie zaliczają się, podobnie jak Potok, któremu jednak ambicji i piłkarskiego charakteru odmówić nie można. Z kolei Olimpia to chyba najmłodsza ekipa w lidze. Co prawda Olimpiakos w czterech pierwszych kolejkach nie stracił ani jednego punktu, ale trzeba uwzględnić to, że sukcesy te osiągnął nie dzięki jakiejś przekonującej dominacji (poza spotkaniem z Tarpanem) i nieprzeciętnymi umiejętnościami, tylko dzięki żelaznej strategii, determinacji i konsekwentnemu wdrażaniu na boisku założeń taktycznych.

W najbliższej kolejce podopiecznych Szczyrby czeka potyczka z Pogonią w Łaszczówce. Będzie z pewnością o wiele trudniejsza, niż każda spośród tych pięciu dotychczasowych. Kolejne stopnie stromych schodów pojawią się dopiero pod koniec września i w październiku, gdy piłkarzom ze Szczebrzeszyna przyjdzie się zmierzyć z Tanwią, Igrosem, Koroną, Błękitnymi i Omegą. Te zespoły też mają w swoich szeregach zawodników szkolonych od dziecka w miejskich ośrodkach, czyli w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim lub Biłgoraju. A to gwarantuje ich jakość.

Marek Sztochel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe