Niedokończone msze w Bełżcu

  • 03.09.2020, 16:35
  • lew
Niedokończone msze w Bełżcu
W Bełżcu upamiętniono ofiary ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie. Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę poświęconą martyrologii duchowieństwa katolickiego i posłuchać wykładu na temat zbrodni na Polakach.

Przygotowana przez lubelski oddział Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ekspozycja „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” prezentowana była przy Galerii Cerkiewka w Bełżcu. Wernisażowi towarzyszyła promocja publikacji „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” pod redakcją Włodzimierza Osadczego i Adama Kulczyckiego oraz prelekcja tego drugiego na temat rzezi dokonanych przez banderowców na polskiej ludności Wołynia oraz województw lwowskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego i lubelskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gm. Bełżec, GOK w Bełżcu, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu oraz Stowarzyszenie „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe