Hrubieszów: Koronawirus w szpitalu. Sytuacja jest poważna (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.09.2020, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Koronawirus w szpitalu. Sytuacja jest poważna (TYLKO W GAZECIE)
Pacjenci, lekarze, pielęgniarki chorzy, a dwa oddziały szpitala w Hrubieszowie zamknięte z powodu koronawirusa.

Zakażenie koronawirusem wykryto u 65-letniego pacjenta z powiatu hrubieszowskiego. I u pacjenta, który leżał obok niego. A także u dwojga lekarzy i pięciu pielęgniarek. W szpitalu wprowadzono dodatkowe obostrzenia.

Kto jest źródłem zakażenia? Czy będą kolejne przypadki? Co dalej ze szpitalem? O tym przeczytasz w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzisław K.
Zdzisław K. 10.09.2020, 14:22
Wirus
https://www.kronikatygodnia.pl…
Panikara
Panikara 03.09.2020, 15:15
Czy można prosić o jakiś komunikat w sprawie koronawirusa? Mamy się czego bać? Czy wszystko jest pod kontrolą? Czy markety dezynfekują wózki? Dlaczego w Biedrze przy wejściu nie ma płynu? Na dożynki iść czy strach?
Proszę o jakiś info.
Anka
Anka 05.09.2020, 11:31
Pytaj specjalistę z Powiatu Hrubieszowskiego - płatny członek zarządu. Może odpowie. Tym się zajmuje.
Panikara
Panikara 05.09.2020, 13:37
No to pytam. Te członek specjalista - bać się czy nie?
A
A 06.09.2020, 05:54
Skąd ja mam wiedzieć ,ani ja szkolony,ani wyuczony, za SB tego nie było, odwalcie się stołek mam kasę biorę więc czego jeszcze chcecie.Polecam odkażanie na dożynkach i innych imprezach i jak widać skutecznie to robimy za darmochę.
Cisza w staroswie
Cisza w staroswie 03.09.2020, 06:31
Mija kilka dni i nikt nie informuje skąd, jak Covid przedostał się do szpitala,te zabezpieczenia to taki kit i pic by ludziom gęby zatkać, że niby coś robią. Który z 4 starostów jest za to odpowiedzialny, który lekarz przyjął bez badań tego pacjenta, zainfekowany personel przeniósł to dalej.Nieodpowiedzialność, beztroska, laicyzm. Strach tam się leczyć, jeszcze większy pracować brrrrrrrrrrr.Na co byś się nie leczył współistniejąco na COVID umrzesz.
Szerszeń
Szerszeń 03.09.2020, 12:28
W tym szpitalu nigdy nie przestrzegano nawet elementarnych zasad higieny. Brudne łapska,zero dezynfekcji,kurz robaki ,w koło wieczorami łaziły szczury. O procedurach bezpieczeństwa i higieny nikt nie myśli ani ich nie wdraża ,są ważniejsze sprawy na głowie: kawa,plotki,kupno pędzelka silikonowego itp. Może teraz coś się zmieni jak personel poczuł stach na własnej skórze.
Peace
Peace 02.09.2020, 10:09
Joker na dyrektora :)
Laborantka
Laborantka 02.09.2020, 21:12
Joker to na czopka a nie dyrektora. Co wy wypisujecie za brednie.
Prawda
Prawda 02.09.2020, 08:21
Witam a Leszek może zostać dyrektorem szpitala ma doświadczenie był dyrektorem biblioteki
Piguła wewnętrzna
Piguła wewnętrzna 02.09.2020, 08:29
Może syn. Jakieś doświadczenie w dezynfekcji wewnętrznej ma.
Następna
Następna 03.09.2020, 05:47
Czerwonkowa zaraza,po Covid, ASF i zielonej zarazie,najbardziej zapowietrzony powiat brakuje tylko tęczowej.
Zbulwersowana
Zbulwersowana 02.09.2020, 08:04
Jak można robić testy na wirusa które raz wychodzą pozytywnie raz negatywnie??? Kur... Albo ktoś ma wirusa np. HIV albo nie! To nie jest tak że na 10 testów 7 wyjdzie pozytywnych trzy negatywne!! Weźcie przestanie robić ze społeczeństwa idiotów - to kiedyś wyjdzie - to drugie dno całego tego covida oj będzie się działo...
Z cyrku
Z cyrku 01.09.2020, 22:47
Ludzie weźcie się zastanówcie co piszecie. W naszym szpitalu chyba w jedynym w naszym województwie (jak nie w całej Polsce) nie były robione wymazy przed przyjęciem do szpitala. Teraz po tym odkryciu przez przypadek że pacjent miś covida dyrektor zarządził robienie wymazów osoba ze skierowaniem do szpitala a ten kto nie ma skierowania na wymaz i chwila po nim rusza na oddział. Nie ważne kto będzie na stołku dyrektora bo to i tak bez różnicy. Szpital hrubieszowski dalej będzie cyrkiem na kółkach. A Pan Parol powinien to dawno napisać to miało to miejsce tydzień temu...
Szkoda ludzie że nie wiecie ile w szpitalu tak na prawdę jest zakażeń...
Ktos
Ktos 02.09.2020, 08:07
W mało którym szpitalu są robione testy na covid przed przyjęciem. Jak ktoś niedoinformowany to niech się nie wypowiada - wystarczy że w TV plota trzy po trzy co im ślina na język przyniesie i robią że społeczeństwa idiotów...
obiektywny
obiektywny 01.09.2020, 21:59
oj ,oj - ktoś tu ściemnia !!! ten ,,drugi,, pacjent nie leżał OBOK przypadku potwierdzonego - czyżby Dyrekcja kryła du.ę tej szanownej Pani doktor , która przyjęła na oddział pacjenta z Covid ???
Jutro mamy już dziś
Jutro mamy już dziś 01.09.2020, 19:43
To nie zawiodły procedury, to zawiedli ludzie odpowiedzialni za ich wdrażanie i rygorystyczne przestrzeganie. Ale czego można wymagać gdy niekompetencja goni głupotę a ta ucieka do zielonej zarazy.
Scenopis odc. 9
Scenopis odc. 9 01.09.2020, 14:57
Scenopis Wilkowyje odc. 9.

Gdzie jest prawo, gdzie uczciwość, gdzie ukryta sprawiedliwość?
W Wilkowyjach postanowiono o eksportowaniu chamstwa na inne samorządy. Joker nazywany także „romantykiem lekkich obyczajów” wykazał się zachowaniem będącym wynikiem obserwowanej u niego od dawna stabilnej niestabilności. Kulminacją było wystąpienie na jednej z sesji w sąsiedniej gminie. Tymczasem inna delegacja udała się na sesję absolutoryjną do gminy drivera. Konkluzja z obu sesji? Dramat, żenada, wstyd oraz wniosek o pozwolenie na wywalenie Jokera z roboty (rychło w czas). Już komentują, żeby z bezrobotnym nie gadać😊. Ten jednak bada teren. Pyta: kto da pozwolenie na wywalenie? 😊.
Wszyscy wiemy, że posługujący się sofizmatami Joker opanował sztukę szermowania przekazem zmanipulowanym. Stosowana przez niego metoda polega na wprowadzaniu odbiorców w błąd poprzez zastępowanie informacji prawdziwych fałszywkami. Celem tego typu działań jest nakłonienie do realizacji jego, czyli manipulatora celów. Oczywiście ofiary manipulacji nie mają świadomości, że użyto wobec nich podstępu i często są przekonani, że na ich zachowanie nie miały wpływu żadne czynniki zewnętrzne. Tymczasem jest wprost odwrotnie – manipulacja to starannie zaplanowana strategia, która ma przynieść określony skutek. Przykład z ostatnich godzin: Joker wynalazł, że niby pewien Pan nazwijmy go Pan Dzek ma udziały za 6 baniek gdzieś tam, gdzieś tam. Trudno o większą ignorancję pomijając fakt, że była to zwykła manipulacja. Wstyd Panie Joker. Po raz kolejny…kompromitacja.
W Wilkowyjach kurczą się kadry. Ze scenariusza musieliśmy usunąć kilka postaci: odeszli już dyrektorzy wydziałów, sekretarzowa, etc., a zrugany pracownik tak się przejął, że uciekł na zwolnienie. Pan dyrektor zostanie sekretarzem!!! … i na tą okoliczność życzymy mu…to czego życzymy (co by nie zrobił Joker zniszczy go prędzej czy później – „nie zazdraszczamy” 😊).

Zakaz palenia i rozmów przez telefon w celach prywatnych utrzymany. Jeżeli ktoś do tej pory dziwił się sformułowaniu: „dyktatorski styl zarządzania” obecnie już nie ma złudzeń co termin ten oznacza w praktyce.
Ten który najbardziej nie znosi krytyki…ryczy! No płacze, że to nie tak miało być. Panie płaczka, pozwoli Pan że zapytam: A jak miało być? No fajny to Pan już nigdy nie będziesz.

Dożynki, dożynki, dożynki! Błękit! Most, droga, przysięga, nauczyciele, foto, foto, lans!!! Tak tylko że w tym przypadku mamy do czynienia z polityką informacyjną urzędu, lans to był za poprzedniczki 😊 Co do wniosku i śledztwa coś poszło nie tak. Trzeba było składać „apiat”.
Są odpowiedzi na wnioski i interpelacje. Czasami zajrzyjcie na strony BIP. Wiecie na przykład, że we Wilkowyjeckiej firmie nie segreguje się śmieci?

Smutna wiadomość z lecznicy, bowiem mamy ognisko koronawirusa. Ponieważ z tego nie da się nic ukręcić i nie jest to powód do żartów to… życzymy chorym szybkiego powrotu do zdrowia.

Tym wszystkim którzy doszukują się analogii do postaci lub wydarzeń prawdziwych przypominam, że wszelka zbieżność do osób i zdarzeń jest przypadkowa i w żaden sposób nie zamierzona.

Jeżeli lubisz posypać mocną fetę, kręcić blanty ale nade wszystko uwielbiasz liczyć bankrol – nie pchaj się do samorządu.

Odcinki o Wilkowyjcach dostępne na VOD wkrótce.
Baśka
Baśka 01.09.2020, 17:28
MPod lub Pawle W to za kim Ty jesteś w końcu bo się gubię?
Zdziwiona
Zdziwiona 01.09.2020, 19:02
Troszkę tu troszkę tam,taką gierka polityczna
Krolik
Krolik 01.09.2020, 11:37
Teraz jest ważniejsza sprawa niż Covid - 19, szukają po cichu stylisty dla Anety, gdyż kolejny raz wyśmiali ją za ubiór na dożynkach. Nie ma co się dziwić jak chłopka całe życie na wsi siedziała i świata nie widziała. A teraz wypuszczona w szoku...
Stylista
Stylista 01.09.2020, 15:39
W szoku, w szoku, wyglądała jak w szlafroku i tyle...
Bratanica cioci pirdzi
Bratanica cioci pirdzi 01.09.2020, 18:15
Sukienka wyglądająca jak szlafrok, no i jeszcze te marynareczki w kolorze różu cioci pirdzi. Może w modzie takie tryndy, a my się nie znamy. Może pani Burmistrz udzieliłaby paru modowych rad swojej koleżance ze Starostwa. Wprawdzie do Marty jej daleko, bo ta zawsze wygląda jak milion dolarów, ale może choć trochę strojem poprawi wizerunek Starostwa, bo ani w mowie ani w czynie nie może się niczym pochwalić.
Hołek
Hołek 01.09.2020, 18:28
No do naszej Burmistrz to jej daleko, ale ambicje mają. Marzenie Kronikarza i Anetki - Burmistrzostwo i Wiceburmistrzostwo. He,He.
Wtajemniczony
Wtajemniczony 01.09.2020, 18:57
Marzenia się spełniają...
Tutejszy
Tutejszy 01.09.2020, 19:17
Jožin z marziń
Niedoczekanie wasze!
Aneta od fleta
Aneta od fleta 01.09.2020, 11:14
Gdzie jest powiatowy super spec od covida barczuk? hahahahaha haha hahahahaha
Skunks
Skunks 02.09.2020, 08:17
Jak to gdzie? W ramach obowiązków służbowych testuje na dożynkach wysoko procentowe płyny do dezynfekcji wirusa.
Kitajec
Kitajec 01.09.2020, 11:28
A co tam wirus, teraz czas na wykopki
Salka
Salka 02.09.2020, 08:16
Kogo chcą wykopać? Błękitną damę?
Klapouchy
Klapouchy 01.09.2020, 11:11
Kolejna kompromitacja pseudo władzy w starostwie. Nad niczym nie panują, wszystko się wali. Jak to długo będzie trwało? Kolejnie zdjęcia z inwestycji wrzucane na fb, inwestycji których ich nie dotyczy. Są na tyle perfrydni że się chwalą nie swoimi zasługami. Przypomnijmy że most na ludnej, drogi powiatowe w mieście to nie ich zasługa. Możecie się chwalić tym co Maryla załatwiła bo sami nic nie znaczycie i nic dla miasta i powiatu nie załatwiliście. Błaźnia się z każdym dniem! Na cudzym chlebie dobrze się j....
tyszowiak
tyszowiak 01.09.2020, 09:39
Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle
Nieważne
Nieważne 01.09.2020, 09:09
Przecież wiadome było,że wcześniej czy później dojdzie do takiej sytuacji. Oby wszyscy byli zdrowi!
O matko
O matko 01.09.2020, 10:45
Co za idiotyczny wpis.Mam wrażenie, że to słowa tego pajaca misia fozzy, dla którego wirus jest rzeczą błahą i nieistotną, co udowadniał na swim fb. Uważasz za nieważne, że doszło do takiej sytuacji, iż oprócz 2 pacjentów są również zarażeni lekarze (2osoby) i pielęgniarki (5 osób). Przecież chorzy na inne choroby oczekują pomocy w szpitalu a nie zarażenia wirusem. To jest bagatelizowanie sprawy zarówno przez dyrekcję szpitala, jak też starostwo powiatowe, któremu szpital podlega. I co po tych milionach władowanych w modernizację i sprzęt? Dalej syf, brak lekarzy specjalistów, totalny chaos organizacyjny i wiele innych źle kojarzących się rzeczy, o których nie chce się nawet pisać (przykładem pojawianie się co jakiś czas w naszym szpitalu dziwnego rodzaju bakterii, co było głośne w mediach).Dla ciebie to jest wszystko nieważne? Jeżeli tak to gratuluję dobrego samopoczucia, bo ja boję się pójść do szpitala i przychodni Spzoz.
Inna
Inna 01.09.2020, 11:00
Dla niektórych wszystko jakoś mało ważne jest. Poważni ludzie na FB piszą że ten wirus to ściema itd. Nie daj Boże żeby ta choroba się rozprzestrzeniła w powiecie.
Ludzie mówią że nowym dyrektorem może zostać Anna, a Pan dyrektor ma być ordynatorem jakiegoś oddziału.
Ciekawe, że w PSL nie ma ludzi na to stanowisko. Może Pan Gołęb...ski by się nadawał.
Brak
Brak 01.09.2020, 08:01
Decyzji, pomocy,rady,od Starostwa jedyną pomocą głowa w piasek takie strusie,jak wirus pominął namioty, kogo przyjęto bez procedury, kto decydował, kto to wyjaśni i kiedy, tak jak ze śmietniskiem będzie.
obiektywny
obiektywny 01.09.2020, 21:48
kogo przyjęto - wiadomo, kto przyjął - wiadomo , kto decydował że na oddział w Hrubieszowie a nie na zakaźny - TEŻ wiadomo , kto to wyjaśni i kiedy ??? - niestety TEGO nie wiadomo

Pozostałe