Z wodą jak z jajkiem

  • 27.08.2020, 06:41
  • lew
Z wodą jak z jajkiem
Z jednej strony upały, z drugiej – brak deszczu. O racjonalne korzystanie z wody apelują do mieszkańców władze samorządowe oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Biszczy. W nocy wprowadzono przerwę w dostawie wody.

„Prosimy mieszkańców gminy Biszcza o wykorzystywanie wody tylko do celów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa domowego” – apeluje Tomasz Matys, kierownik ZGK w Biszczy.

Zakład wprowadził jednocześnie do odwołania czasowe przerwy w dostawie wody od godz. 23 do 4. – Zasoby naszych studni o głębokości do 20 m powoli się kończą, stąd apel, żeby mieszkańcy nie używali dostarczanej wodociągiem wody do podlewania swoich ogródków czy plantacji, tylko do przygotowania posiłków i utrzymania higieny – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.

Na szczęście jest zrozumienie wśród mieszkańców. – Wszyscy dobrze wiedzą, że o tej porze roku wodę trzeba oszczędzać i ją oszczędzają – zapewnia Józef Mękal, sołtys Wólki Biskiej. – Czekamy na nową, głębszą studnię.

Wójt Biszczy wyjaśnia, że dwa lata termu w Wólce Biskiej zmodernizowano stację uzdatniania wody, a obecnie trwają tam końcowe prace nad wierceniem studni o głębokości 120 m (inwestycja jest dofinansowywana ze środków PROW). – Po oddaniu do użytku nowej studni kłopoty z deficytem wody powinny jest skończyć – wskazuje Zbigniew Pyczko.

 

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe