Trudny pierwszy dzwonek (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.08.2020, 05:23
  • WD
Trudny pierwszy dzwonek (TYLKO W GAZECIE)
Maseczki, płyny dezynfekujące, "rozszczelnione" szatnie, ograniczenia w poruszaniu się w szkołach. Przedszkola bez firanek i dywanów. Rok szkolny jest prawdziwym wyzwaniem. Nie wszyscy będą go mogli rozpocząć 1 września.

 

Robimy wszystko, co powinniśmy zrobić zgodnie z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego i ministerstwa. Musimy „rozszczelnić” szatnie, żeby nie było tam zgrupowań. Na szczęście u nas każdy uczeń ma swoją półkę. Półki rozstawiamy więc po wszystkich korytarzach. Stołówkę też musimy zorganizować inaczej, ale nad tym jeszcze musimy pomyśleć. Organizujemy odpowiednio klasy z zachowaniem reżimu sanitarnego. Sprawdziliśmy liczebność klas i mamy na tyle dużo sal, by można było wszystko bezpiecznie zorganizować – mówi Aneta Małysz-Tywoniuk, dyrektor PSP im. gen. Wł. Sikorskiego w Łaszczowie.

Jak dokładnie ta organizacja według wskazówek sanepidu ma wyglądać? Więcej o tym z jakimi problemami przyjdzie się zmierzyć dyrektorom szkól przeczytacie w Kronice Tygodnia

WD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe