Minister odmówił

  • 21.08.2020, 08:51
  • par
Minister odmówił
Minister kultury i dziedzictwa narodowego odrzucił wniosek o przyznanie ponad 200 tys. zł dofinansowania na dalsze prace renowacyjne przy "Zinówce".

W lutym br. minister kultury przyznał 90 tys. zł dofinansowania na modernizację dachu z odtworzeniem historycznego poszycia i remont gontu na domu profesora Wiktora Zina. Pracę zostały zakończone. Czekają na obiór konserwatora zabytków. Wtedy "Zinówka" zostanie udostępniona zwiedzającym.

Przynajmniej na razie nie będzie kolejnych prac. Właścicielom "Zinówki" nie udało się uzyskać ponad 200 tys. zł dofinansowania w kolejnym konkursie ogłoszonym przez ministerstwo. Ich odwołanie zostało przez ministra odrzucone. Na wymianę stolarki okiennej, odnowienie elewacji zewnętrznej drewnianego budynku i uzupełnienie podmurówki trzeba będzie poczekać.

 – To pierwszy etap ratowania tego szczególnego miejsca. Za jakiś czas znowu będziemy próbowali pozyskać pieniądze na sfinansowanie kolejnych prac przy "Zinówce" – mówi Izabela Zin, synowa prof. Wiktora Zina.

 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 29.08.2020, 20:35
Moja mama znała prof.Zina. Podarował jej nawet 2 szkice węglem. Trzymam jak relikwię.
Mariusz Parol
Mariusz Parol 29.08.2020, 15:18
Jestem autorem informacji Minister odmówił. Ale dopiero teraz czytam te komentarze i oczom własnym nie wierzę. Dochodzę do wniosku, że niektóre z nich piszą nieuleczalni hejterzy lub ludzie ludzie zawistni i niechętni tym, którzy jeszcze mają chęci i siły, aby ocalić miejsce należące nie tylko do lokalnego dziedzictwa kulturowego. Najwyraźniej nie trzeba nawet szczątkowej odwagi, aby ukryć się za węgłem anonimowości i z bezpiecznego ukrycia obrzucać innych ekskrementami, zamiast z otwartą przyłbica głosić poglądy które uważa się za własne i prawdziwe. Tacy mali, głupi schowani za nickami tchórze rozsiewają tzw. fakty autentyczne i opinie jedynie zasłyszane. Sam doświadczyłem kiedyś takiego żenującego spektaklu, gdy radni miejscy przy okazji stawiania pomnika Prof. Zinowi chcieli mnie wrobić w odkrywanie historii związanej z młodzieńczymi latami Profesora. Odparłem im wtedy, skoro macie dowody sami je ogłoście światu.Najlepiej podczas debaty na sesji Rady Miasta, poświęconej pomnikowi wielce zasłużonemu nie tylko dla Hrubieszowa Prof.Zina Najwyraźniej zabrakło odwagi albo argumentów. Albo jednego i drugiego.
Zażenowany jestem także komentarzami insynuującymi rożne obrzydliwe rzeczy właścicielom zabytkowej "Zinówki". Az trudno czytać te brednie, a już komentować ich nie sposób. Pozostaje współczuć ich głosicielom niedostatków mentalnych i etycznych, że o intelektualnych nie wspomnę. Wstyd mi po prostu, że takie bezmyślne wykwity i pomówienia publikowane są w komentarzach pod informacją, której jestem autorem. Nigdy nie zgodzę się na dopuszczanie do głosu ludzi, którzy zamiast rzeczowej dyskusji wolą z ukrycia wrzucać gówno w wentylator w nadziei, ze upaprzą tymi nieczystościami innych czerpiąc z tego radość i satysfakcję. Żenada, tak wielka że mój żenometr przepalił się.
ponury żniwiarz
ponury żniwiarz 01.09.2020, 07:18
A pan to jak działa tyle lat już? Nie na tej samej zasadzie gówna w wentylatorze? Sam pan siał i dalej sieje to ziarno bezmyślnego hejterstwa i szukania sensacji a teraz zdziwiony, że wykiełkowało? Tak to właśnie działa, nie ma co teraz być oburzonym, bo zbiera pan własne żniwo. Można kogoś lubić lub nie, ale od dziennikarza (jeżeli chce pan nim być) wymaga się obiektywizmu, a u pana go nie ma. To jest dokładnie to na co pan pracował, więc wcale mi nie żal. Mam tylko nadzieję, że może choiaz trochę zmusi to pana do refleksji.
gtv
gtv 01.09.2020, 14:08
vide wpis poniżej
por
por 28.08.2020, 23:38
"szewc zazdrości kanonikowi że został biskupem" , zżera was zadrość że czlowiek z małego misteczk został kimś, że podziwiała go cała Polska , za zdolności, za erudycję, za madrość, jak wielu młodym ludziom z Htubieszowa pomógł, ukończyli studia, są kimś w zyciu i szanują Pana Profesora, człowiek znany w świecie, nigdy mu nie dorownacie, potraficie tylko pluc i obrzucaać błotem, mali, wściekli, bez honoru ludzie, w niedzile garniturek i najlepsza kiecka do kościóka a po kościele obróbka bliźniego, ciemna prowiincja
Pamiętamy
Pamiętamy 25.08.2020, 08:20
Ile inwestycji było wstrzymywanych przez Zina " Popówka '' 15 lat później powstała, przez drewniane ruiny '' zabytki''. ludzie mieszkający podkopywali, czekając na burze podpalali że niby piorun. Do dziś tych ruin tzw drewnianych kamieniczek nie brakuje, kasy na remont jako minister nie dawał,a zlikwidować nie pozwalał. Za cofał nasze miasto i dlatego co roku tyle ludzi ucieka.Do dziś nikt nie może sobie poradzić z ruiną kamienicy w centrum miasta przy placu buraczanym. Tylko sąd może to rozstrzygnąć i prywatnych właścicieli za 4 litery, bo doprowadzają zabytek do ruiny przez wiele lat, a mają obowiązek ochrony i dbania.
bol
bol 27.08.2020, 00:16
oj jak widac język polski to trudna sprawa
Radek
Radek 26.08.2020, 14:20
"popówka" - władza ludowa znacjonalizowała i odebrała prawnym właścicielom. Sama nazwa wskazuje do kogo kiedyś należała. Tutaj nic do tego nie miał Profesor. Niektórzy zresztą ogrzewali się w Jego blasku. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z miejskiej biblioteki. Nawet naczelnicy, sekretarze, burmistrze.
Ale
Ale 29.08.2020, 11:01
Z tych ruin zabytki zrobił i ruszyć nie wolno było nikomu.
nom
nom 25.08.2020, 12:29
ale to masto przeciez sprzedało ten zabytkowy budynek za friko
nom
nom 25.08.2020, 16:41
chodzi o budynek przy ul. Targowej, strasząca rudera
Pa pa
Pa pa 23.08.2020, 22:43
Był kim był za dużej promocji dla miasta nie zrobił. Turytów praktycznie nie ma. A wyremontowany domek za darmo kazdy by chciał. A gdzie jego wizerunek co stał na buraczanym placu. Po drugie to co sie dzieje z domem pana Zina to byly burmistrz Pan Zajac i byla i w tej chwili obecna pani Burmistrz powinni odpowiedzieć w prokuraturze jakie to powiazani. Bo mimo wszystko ludzie nie sa ślepi na to co sie wyrabia pod osłoną nocy w urzedzie. Ale to dopiero początek tych układow.
waw
waw 23.08.2020, 20:49
zapomnieliście już jak rozpierała was duma jak rodak z Hrubieszowa wpajał Polakom piekno architektury, jak nie wypierał się że pochodzi z zapyziałego Hrubieszowa, kochał to miasteczko co podkreslał na każdym kroku, odplacacie mu teraz zawiścią, nienawiścią, klamstwem, pomowieniem, a podobno jesteście katolikami u ktorych miłość do bliźniego powinna byc na pierwszym miejscu- wstyd mi za was
Iza Daj Spokój
Iza Daj Spokój 25.08.2020, 09:02
Co zrobił dla tego miasta, dokładnie nic, jaka duma rodak z Hrubieszowa Był w hitlerjugend , a tatuś folksdojczem, tak kochał to miasto i piszesz o zawiści, nienawiści, katolikach, a feeeeeee.
A
A 31.08.2020, 19:10
Osoba która napisała ten ten komentarz to zwykła świnia.
pytam
pytam 25.08.2020, 22:20
Jesteś pewna? Przedstaw dowody. Inaczej pomówienia.
Edi Ed
Edi Ed 23.08.2020, 13:48
Jakim cudem mamy remontować z naszych podatków dom tego komuszego sługusa co tytuły naukowe otrzymywał za donoszenie na swoich kolegów.
Pytanie
Pytanie 22.08.2020, 05:33
Czy ta posiadłość jest własnością prywatną czy urzędu miasta, Pani Iza pracuje w UM, proszę o wyjaśnienie co tu jest grane.
Zamościanka
Zamościanka 22.08.2020, 02:09
I bardzo dobrze, mamy tyle wydatków. Po co komu stary drewniany dom w rozsypce.
Paranoja
Paranoja 21.08.2020, 15:30
Ciekawe jakim cudem prywtny dom na koszt podatnika postanowił remontować były burmiistrz Pan Zając i obecna Pani Burmistrz.Każdy kto ma drewniany chciał by żeby był wyremontowany na koszt podatnika.
Lukasz
Lukasz 21.08.2020, 11:31
Dziwne to ale prawdziwe. Ciekawe kto to wyczyścił . A dom - TW - jak dom . Co tu szukać, jedynie prawdy, bo to do końca nie wyjaśnione .
TW nie brakuje
TW nie brakuje 21.08.2020, 09:10
Pewnie ktoś doniósł kim ojciec i syn byli za okupacji.
Zp
Zp 21.08.2020, 17:22
Super

Pozostałe