Wzorowa plantatorka

  • 21.08.2020, 07:50
  • PT
Wzorowa plantatorka
Elżbieta Janicka z Gródka (gm. Hrubieszów) została wyróżniona tytułem „Wzorowy Plantator” Cukrowni Werbkowice.

Nagrodę przyznano za osiągane wyniki w uprawie buraków cukrowych, innowacyjność i propagowanie nowych technologii oraz wzorową współpracę z Krajową Spółką Cukrową. Tytuł ten przyznany został po raz piąty. Każda cukrownia, spośród wchodzących w skład Krajowej Spółki Cukrowej wybiera i nagradza po jednym ze swoich plantatorów. W latach poprzednich wręczenie nagród odbywało się podczas Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej. W tym roku w związku z pandemią laureatka odebrała nagrodę indywidualnie, w cukrowni w Werbkowicach. Wręczył ją członek zarządu spółki Janusz Stachowiak.

Elżbieta Janicka gospodaruje z mężem Mateuszem na ok. 50 ha. Od 30 lat zajmują się uprawą buraka cukrowego na ok. 10 ha. W uzasadnieniu wyboru napisano, że oboje są otwarci na wszelkiego rodzaju nowości, które wykorzystują w swoim gospodarstwie i bardzo chętnie współpracują ze służbami surowcowymi Cukrowni Werbkowice.

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe