Podwyżka wisi na włosku (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.08.2020, 05:38
  • bn
Podwyżka wisi na włosku (TYLKO W GAZECIE)
ZGL chce dyscyplinować mieszkańców do składania prawdziwych deklaracji śmieciowych.

Wygląda na to, że liczba osób zadeklarowanych i rzeczywiście mieszkających w lokalach administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej może się znacznie różnić. W efekcie system wywozu śmieci przestał się samofinansować, co nie jest zgodne z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeśli to się nie zmieni, mieszkańców czekają bardzo wysokie podwyżki opłat.

Jak zweryfikować ile osób faktycznie powinno płacić za śmieci? Czy jest szansa, że to w ogóle się uda? Czytajcie w Kronice Tygodnia 

 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Księgowa
Księgowa 28.08.2020, 14:03
Zakład oczyszczania miasta zatrudnia całą księgowość , administrację , serwis sprzątający biura i place , warsztaty ,mechaników ,ochroniarzy,sekretariat , prezesów, kierowników,itd. To wszystko trzeba utrzymać. 30zł/od mieszkańca to początek. Jak kupią 20ha ziemi i będą utylizować śmieci ,to na początku następnej kadencji Wnuk powie po 100zł od mieszkańca.
Marcin
Marcin 27.08.2020, 20:16
Menadżer , ogłosiłby przetarg na wywóz śmieci , dzieląc miasto na dzielnice. Jedną dzielnice mogła by oczyścić mała firma rodzinna i kosztowało by to 8zł. od mieszkańca. Miasto tworzy firmę moloch , dobrze wynagradzanych pracowników , maszyny jakich Niemcy nie widzieli i rachunek wynosi 30zł od mieszkańca.Panie Prezydencie tak robi FUJARA ! albo człowiek interesowny.
Bodzio
Bodzio 25.08.2020, 20:18
Pan Prezydent jak mieszkał na starówce [ tak on pochodzi ze slamsów ]
to parkował za darmo. Jak się dorobił , i wybudował dom , to zafundował mieszkańcom płatne parkowanie. PAMIĘTAMY!
ekologia
ekologia 23.08.2020, 20:56
Mafia urzędasów robi hajs na śmieciach . Padwa Północy ,mafia PISOWSKA pokaże wam rachunek swoich rządów .
Zuzia
Zuzia 23.08.2020, 17:39
Dziękuję wam że podjęliście ten temat . Trzeba społeczność Zamościa informować na bieżąco , o wszystkich podwyżkach w naszym mieście .Musimy zaangażować jak największą liczbę ludzi , zorientowanych w machlojkach Zamojskich samorządowców. Wyrzucać im to na wierzch , to może zadławią się NASZYMI pieniędzmi. I pamiętajmy im , przed wyborami . TO WTEDY BĘDĄ NAM WMAWIAĆ JACY SĄ DOBRZY ,
Złość
Złość 23.08.2020, 17:26
Matko , ja też głosowałam na tego oprawcę.
Inny Bolek
Inny Bolek 23.08.2020, 17:14
Im się zdaje że są MENADŻERAMI ? Ale największy jełop potrafi czegoś dokonać , wyciągając ludzkie pieniądze . Pan pobierający opłaty na szpitalnym parkingu , ma więcej oleju w głowie niż NOMINOWANA pani dyrektor. On przyjmuje pieniądze i potrafi wydać resztę , ona przeszuka kieszenie zmarłemu po zawale , który nie wjechał na parking , bo zostawił portfel w domu.
 Zamościanka
Zamościanka 22.08.2020, 20:09
HAŃBA prezydenta Wnuka MIESZKAŃCY zróbmy referendum i odwołajmy Najgorszego prezydenta oraz prezesów spółek oraz pewnych dyrektorów kolesi WNUKA
Zuzia
Zuzia 22.08.2020, 08:47
Osoba po wypadku , mająca rentę socjalną , musi codziennie jeżdzić do szpitala na 2-3 godz. Okazuje się że parking [ wielki parking wybudowany za nasze podatki ] jest płatny. Sumując opłaty przez 25 dni w miesiącu Pan Prezydent zabiera mi 30% renty. Właściwie to nowo nominowana pani dyrektor , koleżanka prezydenta.Ale taka pensja pani dyrektor musi się z czegoś wziąć. Pseudo elita kupując kawior , sięga do cudzych kieszeni.Do szpitala jeżdżą najczęściej starzy, chorzy i biedni ludzie. Jakie niskie ma Pan instynkty , nakładając myto na NAJSŁABSZYCH W TYM MIEŚCIE
BRZYDZE SIĘ MOIM PREZYDENTEM- bo głosowałam na Pana , a teraz marzę by wyprowadzić Pana za ucho z ratusza
Pyszna
Pyszna 20.08.2020, 12:02
To prawda Pani prezes ZGL zarabia ponad 21tys. zł miesięcznie , prezes oczyszczania miasta , jak tu piszą blisko 30tys/mies. , prezes wodociągów ok.25 tys/mies , prezeska ZGL, która awansowała na dyrektora szpitala, dostała też podwyżkę na 40tys.zł/mies.
Pan Prezydent zrobił sobie prywatne eldorado kolesi, wydzierając kasę z mieszkańców Zamościa . Koniecznie przed następnymi wyborami , należy intensywnie przypominać mieszkańcom o DOKONANIACH PREZYDENTA. Jakim trzeba być nieudacznym prezydentem , żeby z 10,5zł podwyższać śmieci na 30zł przy inflacji 2% rocznie.
Podwyżkę czynszu o 25% przy inflacji 2%
Naliczanie mieszkańcom za centralne ogrzewani 5zł/metr mieszkania , a płacąc w PEC zaledwie 3zł.
PAN PREZYDENT ANTY JANOSIK - zabiera biednym , by dać bogatym
Sąsiad
Sąsiad 20.08.2020, 10:41
Mieszkam na Starym Mieście , gdzie w koło mamy sklepy , restauracje , zakłady usługowe[ szewc , lodziarnie , banki zatrudniające pracowników , którzy rano przyjeżdżając do pracy z wiosek , najpierw wyrzucają po dwie reklamówki śmieci do naszych śmietników ] Prezes oczyszczalni miasta zarabia blisko 30 tys.zł. miesięcznie. Pozostała kadra też jest sowicie wynagradzana. Kupowany jest sprzęt [ samochody , maszyny ] za bajońskie pieniądze . A Pan Prezydent chce wydoić szarego mieszkańca. Dylemat czy kupić jedzenie , czy zapłacić czynsz po podwyżce 5zł za metr mieszkania , śmiecie 30zł za osobę , i wodę i ścieki za resztę pensji.
Najwyższy czas wprowadzić w Zamościu z wyczaj , że prezydent który podwyższa mieszkańcom opłaty , PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH WYLATUJE Z RATUSZA. P A M I Ę T A M Y panie prezydencie.
Mariusz
Mariusz 19.08.2020, 22:15
Niech się zajmą sprawą jednego lokalu gastronomicznego na starym mieście, widać nawet na zdjęciu ich śmietnik. Śmieci produkują tyle, że po kilka osób wynoszą kilka razy dziennie, cały kontener by zapełnili w tydzień, a kubełek na śmieci mały jak dla mieszkańców. Śmieci się przesypują, nie mają gdzie wyrzucać to podrzucają do śmietników z lokali mieszkalnych. O tym się nie mówi.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.08.2020, 21:05
Nie trzeba straszyć mieszkańców tylko prezesów zmnirjszyć i zmienić i dać im po
3 tys poborów a nie 30 tys.zł na m-c i ciągle premie ,wystarczy wtedy 8 zł m-c jak płacą inni tylko trzeba w firmie oszczędzać.

Pozostałe