Władza i seks. Wójt i b. dyrektor szpitala Edward P. skazany

  • 14.02.2017, 05:57 (aktualizacja 14.02.2017, 08:42)
  • Robert Horbaczewski
Władza i seks. Wójt i b. dyrektor szpitala Edward P. skazany Archiwum
Półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata próby. Taki wyrok usłyszał Edward P., wójt Radecznicy, za to, że blisko 10 lat temu, jako dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radecznicy składał kobietom niedwuznaczne propozycje w zamian za pracę. Sąd Okręgowy w Zamościu prawomocnie potwierdził ustalenia prokuratury.

Sprawa ma swój początek w 2007 roku. Wtedy do zamojskiej prokuratury zgłosiła się 23-letnia pielęgniarka szpitala. Utrzymywała, że była nękana przez dyrektora niedwuznacznymi propozycjami. Miały być to wiadomości SMS, a także dotykanie rąk, kolan, piersi.

Do prokuratury zgłosiła się też 27-latka, która starała się o angaż w kierowanym przez Edwarda P. w szpitalu. Mówiła, że dyrektor uzależniał zatrudnienie jej w placówce od wspólnego wyjazdu do hotelu. Inna kobieta zeznała, że dyrektor w stosunku do niej był bardziej bezpośredni i uzależniał podpisanie umowy o pracę od przespania się z nim. Kolejna kobieta zeznała, że dyrektor doprowadził ją do innej czynności seksualnej: całował, dotykał jej ręki i nóg, namawiał do wspólnego wyjazdu. Od tego uzależniał podpisanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Wobec innej podwładnej dopuścił się naruszenia nietykalności osobistej. Objął ją ręką za szyję, a następnie chwycił za pierś.

Śledczy przesłuchali 64 osoby i ustalili, że dyrektor domagał się seksu za pracę od pięciu kobiet, które pracowały lub chciały pracować w kierowanym przez niego szpitalu. W wyniku śledztwa prokuratura postawiała mu 11 zarzutów. On sam utrzymywał, że jest niewinny i padł ofiarą zmowy.

Więcej o tej bulwersującej sprawie w najnowszej Kronice Tygodnia i e-wydaniu.

 

Robert Horbaczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 20.02.2017, 15:29
Jak dawały to i brał bo panie które poszły do sądu to te z lekkich obyczajów jedna ile dzieci tyle ojców
Wrobiliczłowieka
Wrobiliczłowieka 17.02.2017, 18:32
Ładnie wrobili Pana Edwarda P wiem coś bliżej o tej sprawie to była zmowa ludzi których pozwalniał z pracy za obijanie a tak się skończyło że chcieli się zemścić tą akurat jedną z Pań która była paskudna jak worek kartofli chyba nikt by palcem nie dotknął w co wątpie Wójt
  Zniesmaczona
Zniesmaczona 16.02.2017, 06:48
Taka wiejska mentalność dziewuch ze wsi i i teściowych , zamiast zająć sie czymś pożytecznym to chodzą i szukają jak kogoś udupic . Jak sie nie nadają do roboty to niech siedzą w domu albo szukają innej a nie jakieś głupie oskarżenia , pozniej jeszcze to udostępniają idiotki na swoich profilach na fb . Widocznie ktoś juz sie szykuje na ta posadkę. Wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd .
KW
KW 14.02.2017, 20:08
Polityka... Komuś bardzo zależy na tym stołku :) Z tego co mi wiadomo to bardzo przyzwoity człowiek.
Radecznica
Radecznica 14.02.2017, 09:19
super się wójt popisal
Radecznica
Radecznica 14.02.2017, 09:19
super się wójt popisal
sąsiad
sąsiad 14.02.2017, 08:05
zamiast jedną dobrze się zająć , to rozpraszał sie na wiele,Edek

Pozostałe