Przyjadą młodzi do Górecka Kościelnego

  • 13.08.2020, 15:24
  • m
Przyjadą młodzi do Górecka Kościelnego
W dniach 18-20 sierpnia na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym odbędzie się 10. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Exodus Młodych.

- Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła. Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki oraz spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary. - tłumaczą organizatorzy.

Exodus Młodych odbywa się pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka, a organizuje go Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundacja “Exodus Młodych”.

Gośćmi spotkania są w tym roku: abp Grzegorz Ryś, Ida Nowakowska- Herndon, Arkadio, ks. Michał Olszewski SCJ, Zespół Razem za Jezusem, ks. Tomasz Źwiernik, Siewcy Lednicy, Maja i Krzysztof Sowińscy, ks. Mateusz Kopa oraz ks. Krzysztof Zgnilec.

Tematem mającego się wkrótce odbyć Exodusu jest hasło: Wtajemniczeni.

- Realizując tegoroczny temat spotkania, pragniemy jeszcze głębiej wtajemniczać się w wyjątkowe misterium, jakim jest Eucharystia. Chcemy wspólnie odkryć dar nieskończonej miłości Boga, z łaską przyjąć Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy poznawać tajemnicę tej Obecności i uczyć się doceniać ją codziennie od nowa.- czytamy na stronie internetowej exodusmlodych.pl.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 13.08.2020, 17:35
Wtajemniczeni odkrywać będą dar nieskończonej miłości boga. Tym razem będzie to COVID 19.

Pozostałe